Přidat nové místo Roudnice nad Labem
Cestovní průvodci

Podobně jako mnoho okolních českých měst se i Roudnice může pochlubit vlastní vyhlídkou. Je jí Kratochvílova rozhledna situovaná v parku v srdci města, jedna z nejníže položených rozhleden u nás, a zároveň cenná architektonická památka postavená v duchu moderního směru 20. století – funkcionalismu.

V dnešní době je sice již výhled z rozhledny, pojmenované po zakladateli místní občanské záložny, značně omezen, nicméně i přesto si mohou zájemci prohlédnout České středohoří, horu Říp, známý hrad Hazmburk či nedaleké Litoměřice a vrch Lovoš. Za dobrého počasí je možné spatřit i vrcholky Krušných hor a Ještěd.

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Nejnovější recenze

Recenzováno: 04.02.2018

Rozhledna zajímavá rozhledna, ale je zde znát zásah vandalů, takže počmárané zdi, což je rozhodně škoda. Vyhlídka skutečně omezená, jen půlkruhová, především výhled na město. Mnohem více se mi lbíil rozhled z městské věže Hláska, který byl kruhový. Na druhou stranu, tato vyhlídka je zdarma.

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!