Plitvická jezera

Nedaleko hranic Chorvatska s Bosnou a Hercegovinou se nachází soustava šestnácti překrásných jezer, která spolu s okolní přírodou tvoří dohromady největší a nejznámější národní park země.

Jezera jsou poskládána kaskádovitě a propojuje je systém menších i ohromných vodopádů. Mezi zalesněnými kopci se postupně objevují průzračné vodní hladiny, které ukrývají nejrozmanitější formy života. Zatímco pod hladinou můžete pozorovat nejrůznější vodní živočichy včetně vzácných druhů hadů, v lesích po okolních kopcích přebývá vysoká zvěř, vlci i medvědi.

Na skály porostlé bujnou vegetací je úchvatný pohled, šum vodopádů dodává celé scenerii divoký půvab, a Plitvická jezera se tak stávají ideálním místem pro skutečnou relaxaci.

Ač od pobřežních míst vzdálený, tento národní park by neměl ujít vaší pozornosti. Celým komplexem vedou dvě hlavní stezky, které si můžete projít během dvou dnů. Nocování je možné v přilehlých hotelech či v kempu. Ceny vstupného se liší dle ročního období a věku návštěvníků (cca 45-180 HRK). 

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 17817 pírek.

1 pírko = 1 koruna