Avenue des Champs-Élysées


Zobrazit na mapě
Přidat nové místo Paříž
Cestovní průvodci

Avenue des Champs-Élysées neboli v překladu Elysejské pole je 1.9 km dlouhý a 70 metrů široký bulvár v 8. obvodu. Táhne se od Place de la Concorde až k Vítěznému oblouku. Nacházejí se zde divadla, kavárny a luxusní obchody. Je to také místo zakončení slavného závodu Tour de France. Díky své známosti patří průměrný nájem na této ulici k nejvyšším na světě, s cenou přesahující 13 000 €/m2/rok v roce 2016.

Až do 17.století se zde nacházely jen pole a zahrady. V roce 1667 vytvořil architekt André Le Nôtre za vlády krále Ludvíka XIV. prodloužení Tulerijských zahrad, dnešní Champs-Élysées. Elysejská pole byly otevřený park po stranách osázený skupinami stromů. Na konci 19. století se Avenue des Champs-Élysées stala místem setkání vyšších vrstev. Dnes v horních patrech budov sídlí firmy a finanční instituce, vzhledem k vysokým nájmům tu bydlí jen minimum lidí. Ubyly i dříve hojně zastoupené letecké a automobilové společnosti, naproti tomu přibývá podniků s rychlým občerstvením.

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!