Zdraví a bezpečí ve Francii

Cestovní pojištění a zdravotní péče

Francie, tak jako Česká republika, je součástí Evropského hospodářského prostoru. Tudíž si před vaší cestou do Francie určitě nezapomeňte doma evropský průkaz zdravotního pojištění, pro případ, že při své dovolené ve Francii budete potřebovat lékařské ošetření.

Průkaz ovšem nelze využít ve všech zdravotních zařízení a nepokrývá veškeré možné náklady, proto doporučujeme cestujícím, aby si při cestování do Bulharska sjednali alespoň základní cestovní pojištění. Po porovnání všech nabídek doporučujeme využít web porovnej24. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění, kde se dozvíte i o limitech evropského zdravotního průkazu.

Zdravotní rizika a očkování

Tak jako v mnoha evropských zemích je voda z kohoutku normálně pitná, ačkoliv ve Francii ne příliš chutná. Jídlo včetně ovoce a zeleniny je zde vysoce kvalitní a rozhodně by vám nemělo způsobit žádné zdravotní potíže.

Co se očkování týče, do Francie není potřeba se nechat očkovat proti zvláštním nemocem, postačí vaše základní očkování. Očkovat se například proti chřipce či klíšťové encefalitidě se však můžete nechat nejen do Francie, ale i doma.

Bezpečnost ve Francii

Ve Francii si dejte velký pozor na zloděje a kapsáře a to především ve velkých městech jako je Paříž. Nepříliš bezpečným místem je pařížské metro a například Marseilles umí občas v určitých svých částech vypadat trochu strašidelně. Ženy a dívky by se obzvlášť v noci neměli pohybovat v takovýchto místech samy. Nepříjemní a mnohdy neodbytní jsou také velmi četní žebráci a pouliční prodejci.

lucienneCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

1 pírko = 1 koruna