Přidat nové místo Ciudad del Este
Cestovní průvodci

Zhuba 10 km na sever od centra Ciudad del Este byla na řece Paraná vybudována největší vodní elektrárna na světě. Tato leží mezi dvěma státy a oba zásobuje elektřinou. Itaipú pokrývá zhruba 80 % paraguajské spotřeby.

Elektrárna byla postavena mezi lety 1975 - 1984 a kvůli ní bylo zatopeno 1350 km2 obydleného území. Její hráz je 196 m vysoká a téměř 8 km dlouhá. Dnes je to stavba monumentální, která nadchne i osoby nezajímající se o technické památky. 

V Paraguaji je možné elektrárnu navštívit bezplatně a to po zaregistrování se v návštěvnickém centru, které leží několik kilometrů od samotné elektrárny. Exkurze má formu autobusového výletu s odborným průvodcem, návštěvníci si vše prohlížejí z autobusu, jen na jedné vyhlídce se dělá zhruba desetiminutová přestávka na focení. Exkurze vyjíždějí, pokud jsou zájemci, každou hodinu. Součástí návštěvnického centra je i muzeum sezamující návštěvníky s historií a provozem elektrárny.

 

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!