Wawel

1 recenze

Zobrazit na mapě
Přidat nové místo Krakov
Cestovní průvodci

Na levém břehu řeky Visly se na mírném vršku tyčí mohutný opevněný hrad a katedrála, které, stejně jako středověké centrum města, patří mezi památky UNESCO. První stavby na kopci Wawel vznikly už kolem roku 1 000 n.l., některé části současného hradu se zachovaly ze století jedenáctého. Katedrála dodnes hraje významnou roli při oficiálních náboženských obřadech. Interiéry hradu dnes slouží jako rozsáhlé muzeum s mnoha zajímavými expozicemi, kde se mimo jiné dozvíte vše také o rytíři Krakovi, který přemohl draka, jež město obléhal, a dal tak Krakovu jeho jméno.

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Nejnovější recenze

Recenzováno: 02.02.2017

Vstup do arealu hradu je zdarma, plati se jen za vnitrni prostory. Katedrala je take zdarma. V katedrale jsou pohrbeni slavni polsti vladci a dalsi osobnosti, napr. spisovatel Sinkiewicz. Cely hrad nabizi vyletni atmosferu a tak odtud nepospichejte. Zajdete treba do kavarny, kterou provozuje krakovska firma Wawel, kde muzete ochutnat mnoho druhu horke cokolady.

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!