Leninovo mauzoleum

1 recenze

Zobrazit na mapě
Přidat nové místo Moskva
Cestovní průvodci

Pokud uvidíte frontu lidí klikatící se skrz Rudé náměstí, pravděpodobně vás dovede do pyramidy z červené žuly, mramoru a černého labradorytu. Monolit s nápisem „Lenin“ vám napoví, co najdete uvnitř. V křišťálovém sarkofágu je vystavena nabalzamovaná Leninova mumie. V.I. Lenin zemřel roku 1924 a původní mauzoleum bylo ze dřeva. Současné podoby se mu dostalo o šest let později. Návštěvníci se při prohlídce mauzolea nesmí zastavit, zakázáno je také focení. 

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Nejnovější recenze

Recenzováno: 10.02.2017

Je to neobvyklá atrakce, se kterou se nemůže pochlubit každé město. Atmosféra v mauzoelu je mystická, součástí prohlídky je i prohlídka hřbitova vysokých sovětských činovníků u kremelské zdi. Jsou zde pochováni např. J. V. Stalin, nebo L. Brežněv. Do mauzolea je zakázán vstup s batohy a taškami, povoleny jsou jen malé kabelky. Vůbec se nesmí vnášet fotoaparáty a kamery. Před vstupem je zřízena šatna, která si účtuje poměrně vysoké poplatky. Fronta do mauzolea se může někomu zdát nudná, někomu zábavná, ale ta již k návštěvě mauzolea patří a návštěva mauzolea patří k návštěvě Moskvy, bez ní by výlet do Moskvy nebyl úplný.

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!