Národní park Brijuni


Zobrazit na mapě
Přidat nové místo Chorvatsko
Cestovní průvodci

Park je tvořen souostrovím větších či menších ostrovů a stal se oblíbeným výletním cílem turistů, navíc se nachází jen kousek od Puly. Národním parkem byl hlavní ostrov vyhlášen v roce 1983 a jeho povrch pokrývají louky, parky, duby a vavřínové lesy. Našli byste tu i některé vzácné rostliny jako mořský mák či divoké okurky.

Ač tu najdete stopy dinosaurů, mnohem více park proslavil jugoslávský vůdce Tito, který sem pravidelně jezdíval na půl roku. A aby se tu cítil dobře, založil si tu safari park, který lze navštívit i dnes. V současnosti sem jezdívá i chorvatský prezident. Zdejší oblast přinesla i mnoho objevů z dob římské a byzantské říše. Potopíte-li se pod hladinu moře, budete moci obdivovat snad téměř všechny mořské jadranské druhy. K návštěvě vyzývá také tzv. Dinosauří promenáda, kde najdete různé stopy po přítomnosti těchto fascinujících, přesto již vyhynulých tvorů.

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!