Dovolená v Chorvatsku s dětmi

Chystáte se vyrazit se svojí rodinou do Chorvatska za nádhernou dovolenou a přemýšlíte, kam jet? Nechte se námi inspirovat a vyberte si to správné místo pro vaše děti. Chorvatsko je nejnavštěvovanější a nejdostupnější destinací s mořem ať už pro jednotlivce či právě rodiny s dětmi.

Ideální místa pro dovolenou s dětmi jsme vybírali podle těchto kritérií – tichá a na noční život méně bohatá střediska, klidné a bezpečné pláže s pozvolným vstupem do moře a dostupné aktivity jak pro děti tak jejich rodiče. Všechna tato a mnohá další kritéria hrají často velkou roli a je nutné je zvážit při výběru vaší rodinné dovolené.

Šibenik

Šibenik a jeho okolí je považován za velice oblíbenou a krásnou destinaci. Přes den se můžete koupat v křišťálově čistém moři a po večerech se procházet po místním nádherném historickém centru, ochutnat výbornou zmrzlinu a užívat si poklidnou atmosféru. Na přelomu června a července se zde navíc koná velice oblíbený Dětský festival, kde si vy i vaše děti užijete spoustu zábavy. Budete-li se vyskytovat v této oblasti, určitě stojí za to si udělat výlet do ne příliš vzdáleného Národního Parku Krka, kde se můžete vykoupat pod nádherným vodopádem a užít si krásný rodinný den. Za návštěvu jistě stojí i blízko nacházející se ostrovy Kornati.

Vodopád v Národním Parku Krka nedaleko Šibeníku

Vodopád v Národním Parku Krka nedaleko Šibeniku - photo by: Sergiu Bacioiu (Flickr), CC BY-NC 2.0

Zadar

Další z oblíbených chorvatských středisek je město Zadar, které není až příliš vzdálené od zmíněného Šibeniku. Vaše děti jistě nadchne především Světelná instalace Pozdravy Slunci či jedinečné mořské varhany, které jsou atrakcí celého města. Zadar je perfektní destinací s blízkými krásnými plážemi s pozvolným vstupem do vody. Jedna z nejkrásnějších pláží v Zadaru je Kolovare. Pokud si uděláte výlet, tak pouhých 13 km od Zadaru se nachází nádherná písečná pláž Zaton, která je jak dělaná pro rodiny s dětmi. Večer se můžete procházet pro nádherné promenádě Zadaru Riva a užít si klidný rodinný večer v jednom z nejkrásnějších míst Chorvatska.

Pobřeží Zadaru při západu slunce

Pobřeží Zadaru při západu slunce - photo by: EyeofJ (Flickr), CC BY-ND 2.0

Poloostrov Istrie

Poloostrov Istrie nabízí hned několik ideálních destinací pro perfektní rodinnou dovolenou. Především města Rovinj, Pula či Poreč patří k velice oblíbeným cílům. Od města Pula se ve vzdálenosti asi deset kilometrů nachází Medulin, který je asi nejvyhledávanějším cílem, pro nejkrásnější pláže s mělkou vodou. Nejkrásnější pláží právě v Medulinu je asi pláž Bijeca, která nabízí kromě perfektního koupání i spoustu vodních či suchozemských sportů, cyklostezku a blízkost řady restaurací a obchůdků. Zvolíte-li pro vaši dovolenou spíše město Poreč, pak v nedalekém Novigradu se nachází Aquapark, který rozhodně nadchne vaše děti. Navštívit se svými ratolestmi můžete na Istrii také řadu jeskyní či třeba Dino park ve městě Funtana.

Pohled na poloostrov Istrie

Pohled na poloostrov Istrie - photo by: Zoli Juhasz (Flickr), CC BY-NC-ND 2.0

Omiš

Omiš patří bezesporu k nejoblíbenějším místům v celém Chorvatsku pro rodiny s dětmi. V této destinaci si užijí jak ti nejmenší, tak větší děti a dospělí. Písčité a oblázkové pláže s mělkou vodou jsou jak dělané právě pro ty nejmenší, a pro ty starší se zde najde zábava i v podobě vodních sportů. Dokonce si zde můžete vyzkoušet rafting na řece Cetině, což je skutečně nezapomenutelný zážitek, či dokonce zip-lining přes kaňon řeky Cetiny. Kouzelným menším městečkem, skrytým od turistického ruchu, v této oblasti je například poklidný Pisak. Odtud už je to jen co by kamenem dohodil do větší nádherné Brely či Bašky Vody. Udělat si z Omiše můžete i výlety na blízké ostrovy, jako je ostrov Korčula, Hvar či Brač.

Výhled na pobřeží a město Omiš

Výhled na pobřeží a město Omiš - photo by: Szymon Porwolik (Flickr), CC BY-NC 2.0

Ostrov Rab

Chorvatské ostrovy obecně patří k velice oblíbeným pro rodinnou dovolenou a jedním takovým je ostrov Rab. Ostrov skrývá jedno z nejkrásnějším míst, které v Chorvatsku najdete, a tím je Rajska plaža na poloostrově Lopar. Pláž je jak stvořená pro rodiny s malými dětmi, které uchvátí hraní si v písku, a nemusíte se bát hlubokého moře. Půjdete-li i klidně sto metrů od břehu a voda dospělému člověku bude stále sahat tak nad kolena. Na pláži si děti užijí spoustu legrace i díky přítomným trampolínám, tobogánu a celé řadě vodních sportů. Ostrov Rab nabízí i menší a klidnější zátoky s menšími plážemi, kde si užijete chvil klidu a romantiky. Za kulturou a historií se vydejte do stejnojmenného města Rab.

Opuštěná písečná plaž Rajska plaža

Opuštěná písečná plaž Rajska plaža - photo by: Isiwal (Wikimedia), CC-BY-SA-3.0

Ostrov Krk

Ostrov Krk se nachází poblíž pevninského střediska Crikvenica, které patří taktéž k velice oblíbeným destinacím. Na ostrově se nachází jak oblázkové tak písečné pláže. Ideální je téměř dvoukilometrová pláž v letovisku Baška, s pozvolným vstupem do vody, kde si užijí zábavy jak dospělí tak děti. V nabídce je celá řada vodních sportů. Přímo v Bašce můžete navštívit se svými dětmi místní Akvárium. Klidnější variantou jsou pak místa okolo Punatu či Vrbniku.

Pláž Baška na ostrově Krk

Pláž v Bašce na ostrově Krk - photo by: bferi (Flickr), CC BY-NC-ND 2.0

Ostrov Brač

Nejkrásnější pláží celého Chorvatska je jistě ta, která se nachází právě na ostrově Brač. Právě tato destinace láká spoustu rodin každý rok na nádhernou pláž Zlatni rat. Vstup do vody je zde pozvolný, a tak je tato pláž pro děti jak stvořená. Je však jednou z nejrušnějších v celém Chorvatsku vůbec. Na ostrově jistě nesmíte vynechat pláž Lovrečina ležící jen pár kilometrů od Postiry. Navštívit se svými dětmi musíte jistě i Dračí jeskyně u Murvice. Největším a velice oblíbeným letoviskem na ostrově Brač je pravděpodobně Supetar.

Na ostrově Brač najdete nejznámější pláž v Chorvatsku Zlatni rat

Na ostrově Brač najdete nejznámější pláž v Chorvatsku Zlatni rat - photo by: Karel Hrdina (Wikimedia), CC BY-SA 3.0

Ostrov Dugi Otok

Ačkoliv nepříliš známý přesto velice oblíbený, ostrov mezi rodinami, při výběru jejich dovolené. Tento klidný a kouzelný ostrov skrývá spoustu krásného a zábavného jak pro děti tak dospělé. Navštívit můžete úžasný Přírodní park Telaščica, který svým návštěvníkům nabízí možnost zavítání do Safari parku či vyzkoušení si řady sportů ať už vodních či suchozemských. Co je ale na tomto ostrově naprosto kouzelné, je jeho úchvatná pláž Sakarun s bílým pískem omývaným azurově modrým mořem. Blízko se nachází také nádherné ostrovy Kornati.

Lodě v zálivu Sakarun

Lodě v zálivu Sakarun - photo by: Istip123 (Wikimedia), CC BY-SA 3.0

Chorvatsko je čím dále více zemí nevídaných možností a to se týká i ohromného počtu míst, které jsou ideální pro rodiny s dětmi.  My jsme uvedli pouze několik z těchto míst, které stojí rozhodně za zvážení. Seznam je však mnohem delší, a tak pokud jste již navštívili dle vás ideální rodinnou destinaci v Chorvatsku, budeme rádi, když se s ostatními čtenáři o vaše rady a zkušenosti podělíte v komentářích.

0 Vložit komentář