Nejlepší srpnové hudební festivaly v Evropě

Ještě jste tento rok nevyrazili na žádný festival anebo si pouze nejste jistí tím, který je ten pravý? Ačkoliv se může zdát, že největší festivaly se odehrály už na začátku léta, tak tomu tak není a my jsme pro vás připravili seznam sedmi festivalů odehrávající se v srpnu, které určitě stojí za povšimnutí.

Festivalová atmosféra na festivalu Dockville v Hamburgu

Festivalová atmosféra na festivalu Dockville v Hamburgu - photo by: Chris Zielecki (Flickr), CC BY-NC-SA 2.0

Rozhodně není nic lepšího, než si naplánovat a zpříjemnit dovolenou se známými návštěvou jednoho z nejlepších světových festivalů a zároveň tak navštívit novou destinaci, nasát místní kulturu a užít si plno zábavy, jak slibují samotní organizátoři.

Dance Valley (Nizozemsko)

Dance Valley je bezesporu nejlepším elektronickým hudebním festivalem v Holandsku. Od trance a house až přes elektronické melodie a zuřící hardstyle, které dozajista rozvlní vaše tělo, zažijete vše, co současní DJ’s z celého světa dokážou nabídnout. A protože nadcházející ročník je už celkově dvacátý, organizátoři si přichystali speciální podia a hosty, jež by vás měli přivést k úplnému šílenství.

Festival se koná 2. srpna v údolí ve Velsen. Samotné údolí dostalo novou podobu, tak aby se místo stalo ultimátní zábavou pro všechny účastníky.

Kdy: 2. srpna 2014
Kde: Velsen, Nizozemsko
Oficiální stránky: dancevalley.com

Dance Valley besto of 2013

Dance Valley besto of 2013 - photo by: dancevalley.com

 

Stop Making Sense (Chorvatsko)

Stop Making Sense jde od úspěchu k úspěchu od doby, kdy bylo nominované za nejlepší nový evropský festival ve svém prvním ročníku v roce 2010. Jedná se hudební a taneční festival, který je známý svým slunečným počasím, mořem a všude přítomnou zábavou a ohromující atmosférou. Organizátoři sami představují festival jako čtyři dny tance na slunci, u moře a pod hvězdami.

Hudební program probíhá od 12 hodin až do 2 hodin ráno v Tisno. K dispozici jsou taneční parkety u moře, spousta párty lodí, soukromé pláže, tiki bary a celodenní stánky s občerstvením. Od půlnoci do 6 hodin ráno akce pokračuje v místním otevřeném Barbarella klubu, kam vás dovezou autobusy od festivalu (15 minut jízdy).

Samotný festival představuje skvělý výběr hudebních skvostů a celonoční zábavu na břehu krásného pobřeží Jaderského moře Chorvatska, na půli cesty mezi Splitem a Zadarem.  Podle oficiálních stránek není nic lepšího, než si užívat zábavu až do východu slunce, které vás vřele přivítá do nového dne.

Kde: Tisno, Chorvatsko
Kdy: 31. července - 3. srpna
Oficiální stránky: stopmakingsense.eu

Párty na lodi na festivalu Stop Making Sense

Párty na lodi na festivalu Stop Making Sense - photo by: stopmakingsense.eu

 

Sziget Festival (Maďarsko)

Už od roku 1993 se Budapešťský Sziget rozrostl do jednoho z největších evropských festivalů. Sziget je doslova ostrov svobody s nádhernou řekou Dunaj v pozadí, který je možný skoro považovat za nezávislý stát. Jedná se o jeden dlouhý týden plný nejlepší muziky s přibližně 50ti podii, 1000 kapelami a zhruba 200 programy denně. Účinkující kapely se pohybují od největších jmen mezinárodní pop/rock scény až po hvězdy světové a elektronické hudby. Na festivalu samozřejmě můžete najít také metal, folk, jazz, blues, alternativní a dokonce i klasickou hudbu, zatímco se budete procházet po obrovském areálu festivalu.

Organizátoři festivalu Sziget dokonce říkají, že pouze 25% z návštěvníků festivalu jsou z Maďarska, takže se dá předpokládat, že domluvit se zde angličtinou nebudete mít nejmenší problémy.

Kdy: 11-18. srpna 2014
Kde: Budapešť, Maďarsko
Oficiální stránky: szigetfestival.com

Oblíbené fotky z festivalu Sziget 2014

Oblíbené fotky z festivalu Sziget 2014 - photo by: szigetfestival.com

 

Mysteryland (Nizozemsko)

Každý rok se tisíce návštěvníků vrací z Mysteryland s miliony jedinečnými zážitky a příběhy. Každý příběh zachycuje něco, ale žádný z nich není schopen shrnout všechny zážitky z festivalu najednou.  Takhle se dá jednoduše popsat festival Mysteryland v Nizozemsku. Tento rok si organizátoři přichystali ještě širší a kreativnější program, než kdy jindy. Mysteryland přinese explozi různých elektronických stylů, od špičkového dubstepu, hip hopu a disco až po mezinárodně uznávaná jména house, techno a electro scény.

S pohádkovým okolím, otevřenými prostory a intimními místy, Mysteryland si vybudoval pověst jednoho z nejunikátnějších míst tanečního festivalu ve světě. Festival se vrací do festivalového areálu Floriade v Haarlemmermeer v sobotu 23. srpna 2014.

Kde: Haarlemmermeer, Nizozemsko
Kdy: 23. srpna 2014
Oficiální stránky: www.mysteryland.nl

Kempování na festivalu Mysteryland 2013

Kempování na festivalu Mysteryland 2013 - photo by: Juan Maureira (Flickr), CC BY-NC-SA 2.0

 

Rock En Seine (Francie)

Tento rok se jedná o 12. ročník francouzského festivalu Rock en Seine, který se každoročně koná kousek od Paříže, v Domaine national de Saint-Cloud. Těšit se můžete na The Prodigy, kteří vás bez pochyb zahrnou sadou známých hitů, zatímco Lana Del Rey vás udrží v pohodě s jejím jedinečným pojetím popu. Mezitím na festivalu se dále můžete těšit na oblíbené Queens of the Stone Age, které určitě nabídnou sadu svých rock and roll hitů. To vše se bude odehrávat v malebném prostředí zámeckých zahrad.

Kde: Paříž, Francie
Kdy: 22-24. srpna 2014
Oficiální stránky: www.rockenseine.com

 

Francouzský festival Rock En Seine

Francouzský festival Rock En Seine - photo by: Nicolas Joubard

 

Smukfest (Dánsko)

Smukfest neboli též nazýván jako nejkrásnější festival v Dánsku. V roce 1979, pět mladých mužů chtělo, aby se něco dělo ve městě Skanderborg, a právě dne 5. července 1980 hrdě představili světu Skanderborg Music Festival, kde se prvně ukázalo před branami festivalu 600 až 1000 lidí. Střecha podia představovala několik svázaných prostěradel umístěných na stromech a dodávku, která patřila rodičům jednoho z pořadatelů. To byl začátek "Smukfest", který se nyní koná pravidelně každý rok druhý víkend v srpnu.

Smukfest se vyznačuje hudbou a událostmi konajícími se v krásném prostředí obklopeném stromy a blízkými okolními jezery. To je hlavní důvod, proč se festivalu také jinak říká "nejkrásnější festival v Dánsku".

Smukfest tento rok slaví jeho 35. výročí a proto si organizátoři připravili vhodný line-up, který bude úzce spjat právě s dlouhověkostí festivalu. Tento rok se očekává, že se účastní až 50.000 lidí denně festivalu, který se koná v lese Dyrehaven v Skanderborg.

Kde:Skanderborg, Dánsko
Kdy: 6-10. srpna 2014
Oficiální stránky: www.smukfest.dk

Dánský festival Smukfest

Dánský festival Smukfest - photo by: Tina L. Dyrving

 

Reading Festival (Velká Británie)

Reading, je světově nejdéle pořádaný populární hudební festival, který se koná jak v Readingu, tak v Leeds přes srpnový bankovní svátek, a zůstává jedním z nejpopulárnějších festivalů zaměřených na rockovou hudbu v zemi. Reading festival přitahuje kolem 100.000 lidí ročně, kteří přicházejí si poslechnout právě rock, indie, metal a punk. Festivalu nechybí žádné prvky moderního festivalu a taneční stany mají tendenci vzkvétat v posledních letech. Reading 2014 chystá obrovský line-up tento rok - včetně hlavních hvězd typu britských velikánů Arctic Monkeys, amerických rockových vládců Blink-182, Paramore a Queens Of The Stone Age - a měl by být stejně drsný jako obvykle.

Kde: Reading, Velká Británie
Kdy: 22-24. srpna 2014
Oficiální stránky: www.readingfestival.com

Západ slunce z hlavního pódia Reading festivalu

Západ slunce z hlavního pódia Reading festivalu - photo by: James JustAskIfYouWantT (Flickr), CC BY-NC-ND 2.00

 

Víte o jiném festivalu, který zde není zmíněný, ale určitě stojí za povšimnutí? Budeme rádi pokud si nenecháte takovou informaci pouze pro sebe a podělíte se s námi o ní v komentářích.

0 Vložit komentář