5 podzimních evropských pivních festivalů

Určitě nejznámějším pivním festivalem na světě je Mnichovský Oktoberfest. Ten je spojen s kubíky vypitého piva, neskutečným množstvím návštěvníků a také s tradičními německými „Lederhosen“. Pojďme se však podívat na pár menších festivalů, které sice nenavštíví tolik pivních fajnšmekrů, ale o to lepší atmosféra tam může panovat. Dostat pivo bez masivních front chce totiž každý, navíc návštěvu všech uvedených festivalů letos ještě s přehledem stihnete.

Pilsner Fest

Začneme hezky v Česku, konkrétně v areálu Plzeňského pivovaru v Plzni. Od nádraží co by kamenem dohodil a taky je to letos 173 let od chvíle, kdy byl Pilsner Urquell uvařen poprvé. Proběhnout by také měl pokus o překonání rekordu v počtu najednou hromadně připíjejících. V rámci festivalu vystoupí např. Xindl X, Monkey Business, nebo třeba UDG.

Kde: Plzeň, Česká Republika
Kdy: 3. října 2015
Oficiální stránky: www.pilsner-urquell.cz

Hlavní vstup na Pilsner Fest

Hlavní vstup na Pilsner Fest - photo by: www.pilsner-urquell.cz

PINT Bokbier Festival

Vznikl v roce 1978 a v současné době se jedná o největší pivní festival v Holandsku, ročně ho navštíví kolem 12 000 milovníků piva. Na čepu bude přes 50 druhů piva typu „bok“ – původně vařeno jako tmavé, dnes jako světlejší a často vařené ke speciálním příležitostem či svátkům. Tento typ piva se vařil již ve 14. století.

Kde: Amsterdam, Holandsko
Kdy: 23.-25. října 2015
Oficiální stránky: PINT Bokbier Festival

London Oktoberfest

Rovněž čtyřdenní festival piva se uskuteční v krásném prostředí starého Tobacco Dock – bývalém skladu tabáku postaveném na začátku 19. století, jehož areál má po rekonstrukci kapacitu kolem 10 000 lidí. O atmosféru jako na Oktoberfestu se budou starat piva Paulaner, či Hacker-Schorr, o skvělý catering pak Herman Ze German. Lístky už sice pomalu docházejí, základní vstupné za 10 liber se ale ještě sehnat dá.

Kde: Londýn, Anglie
Kdy: 8.-11. října 2015
Oficiální stránky: www.london-oktoberfest.co.uk

London Oktoberfest

London Oktoberfest - photo by: Ben Sutherland (Flickr), CC BY 2.0

Bedford Beer & Cider Festival

Čtyři dny se mohou veselit návštěvníci pivního festivalu v Bedfordu. Festival pořádá místní větev organizace CAMRA (Campaign for Real Ale) a ochutnat bude možné více než 100 piv, přes 40 jablečných a hruškových (perries) ciderů a dále točená i lahvová piva z Belgie a Německa. K poslechu budou hrát místní kapely a bude i tombola! Bedford je navíc skvěle dostupný z letiště Luton (30-40 km).

Kde: Bedford, Anglie
Kdy: 7.-10. října 2015
Oficiální stránky: Bedford Beer & Cider Festival

Bedford Morris Men tancující na Bedford Beer Festivalu

Bedford Morris Men tancující na Bedford Beer Festivalu - photo by: Bedfordmorrismen.org.uk

Poperinge Beer Festival 2015

Označován jako „nejútulnější belgický pivní festival“, Poperinge Beer Festival nabízí více než 100 vlámských piv z 25 pivovarů. K ochutnání bude připraveno i speciální pivo ke 20. výročí festivalu. Oproti ostatním zmíněným se vážně jedná o malý festival, v roce 2014 na něj zavítaly necelé 2 000 lidí.

Kde: Poperinge, Belgie
Kdy: 24.-25. října 2015
Oficiální stránky: Poperingebierfestival.be

0 Vložit komentář