Nejkrásnější ledové sochy a jejich výstavy

Vánoce jsou za dveřmi, vy očekáváte kopu sněhu, ale sníh pořád nikde? Nevěšte hlavu! Poradíme vám, kam za ním, a jako bonus jsme pro vás vybrali ty nejlepší festivaly ledových soch. Tak neváhejte a vyrazte s rodinou na jeden z nich!

Ledové sochy z výstavy ve městě Bruggy

Ledové sochy z výstavy ve městě Bruggy - photo by: Ijssculptuur.be

Výstava ve městě Bruggy

Výstava ledových soch patří ke každoročním tradicím tohoto města. Každý rok si zde přijdou na své návštěvníci všech věkových kategorií. Letos tato výstava jako první na světě hrdě představuje vlastní interpretaci s tématem „Země Hobitů“, které se nemůže vázat k ničemu jinému, než ke slavné knize, jejíž autorem je J. R. R. Tolkien. Výstava bere návštěvníky do světa mytologie, kde každý z nich pozná tváří v tvář trpaslíky, elfy, víly a spoustu dalších kouzelných postav. Jedná se o dokonale ztvárněný pohádkový a magický svět, který nadchne všechny příznivce Tolkienovy tvorby.

Práce na ledové soše ve městě Bruggy

Práce na ledové soše ve městě Bruggy - photo by: Ijssculptuur.be

Místo: před budovou Hlavního nádraží, Bruggy, Belgie
Datum: od 21. listopadu 2014 do 4. ledna 2015
Vstupné: dospělí 15 euro, studenti 13 euro, děti (4 – 12 let) 11 euro
Více informací: www.ijssculptuur.be

Galerie ledových soch v Moskvě

Pokud chcete navštívit výstavu ledových soch, kdy se vám zrovna zachce, zavítejte do Galerie ledových soch v Moskvě, která je pro návštěvníky otevřená po celý rok. Jedná se o areál 450 metrů čtverečních, který pomohlo navrhnout 12 výherců národních i mezinárodních soutěží o nejlepší ledovou sochu. Více než 90 tun čistého ledu zachycuje ledové Rusko včetně těch nejvýznamnějších budov, postav a vůbec všeho, co si lze s Ruskem spojit. Výhodou je, že na začátku prohlídky budete vybaveni teplým oblečením, proto není třeba uvažovat, co si přibalit na tento výlet s sebou.

Galerie ledových soch v Moskvě

Galerie ledových soch v Moskvě - photo by: www.posuda-ice.ru

Místo: park Krasnaya Presnya, Moskva, Rusko
Datum: celoročně
Vstupné: 450 rublů
Více informací: www.posuda-ice.ru

Každoroční výstava soch na Pustevnách

Nemusíte jezdit ani za hranice našeho státu, abyste zhlédli mistrovské kousky. Už od ledna roku 2015 se můžete těšit na každoroční výstavu ledových soch v beskydských Pustevnách. Výhodou této výstavy je fakt, že uvidíte umělce i nadšené amatéry přímo při práci, a tak můžete na vlastní oči sledovat, jak takové ledové dílo vlastně vzniká. Připraven je i doprovodný program, který mimo jiné zahrnuje i zábavné hry pro děti. Pokud tedy nemáte od 13. ledna do 8. února 2015 co dělat, vyrazte s celou rodinou na hory a užijte si odpoledne plné zábavy!

Sněhové království v Pustevnách

Sněhové království v Pustevnách - photo by: www.dagi.cz

Místo: Pustevny, Beskydy
Datum: 13. ledna až 8. února 2015
Vstupné: zdarma

Sněhová výstava v čínském Harbinu

A na závěr zde pro vás máme jedno nej: největší ledový festival na světě. Jeho jedinými konkurenty jsou festivaly v Japonsku, Norsku a v Kanadě. Tento festival má dlouholetou tradici a ročně přiláká nespočet turistů z celého světa. Nejedná se pouze o výstavu, ale o celý komplex se zimou spojených aktivit – je zde možnost ledního bruslení, výstava fotografií se zimní tematikou, pouštění lampiónů, chytání ryb a mnoho dalšího. Sochy na této výstavě lze považovat za opravdová veledíla, nad kterými budete žasnout. Sochy jsou mimo jiné i barevně osvětlené, a tak se město Harbin na začátku každého roku promění v barevný ráj.

Sníh a ledový svět v Harbinu

Sníh a ledový svět v Harbinu - photo by: Elizabeth Phung (Flickr), CC BY-NC-ND 2.0

Místo: Harbin, Čína
Datum: od 5. ledna do 25. února 2015
Vstupné: záleží na typu vybrané prohlídky
Více informací: www.icefestivalharbin.com

Chcete-li vidět, co vše se dá ze sněhu vytvořit, popřípadě se inspirovat, čím zkrášlit s vašimi ratolestmi zahradu, až napadne sníh, vyrazte na jednu z výstav a užijte si zimu, jak se patří! 

0 Vložit komentář