Vyhlášené evropské festivaly čokolády

Jak jistě mnozí z vás tuší, nejznámější a nejkvalitnější čokoláda pochází ze starého kontinentu, Evropy. Pravidelně se proto právě zde koná několik událostí, které spojují dohromady milovníky této sladké pochoutky. Patříte mezi ně? Pak jsme právě pro vás vybrali tři pravděpodobně nejlepší evropské festivaly čokolády, které můžete ještě letos navštívit!

Perugia Chocolate Festival 2013

Perugia Chocolate Festival 2013 - photo by: Juliet Earth (Flickr), CC BY-ND 2.0

Eurochocolate, Perugia, Itálie

Vychutnejte si toto sladké potěšení na letošním již jednadvacátém říjnovém Dni čokolády (Chocoday) v Perugii v Itálii. Přidat se můžete k více než milionu turistů či k samotným obyvatelům tohoto nádherného středoitalského a středověkého města.  Tato událost se koná v ulicích a na náměstích Perugie, například na Piazza Italia či Piazza della Repubblica. Ochutnat zde můžete značky čokolády, jako je Lindt, Caffarel či místní Perugina, kterou dnes již vlastní samotné Nestlé. Opatříte-li si takzvanou Chococard, můžete ochutnat spoustu vzorků zdarma. Na festivalu narazíte dokonce i na sochy z čokolády a zakoupit si lze celou řadu čokoládových suvenýrů. Konají se zde též různé druhy představení o čokoládě, konference, exhibice a další zábava. A jak završit čokoládový festival nejlépe, než návštěvou čokoládovny Perugina.

Kdy: 17-26. října 2014
Kde: Perugia, Itálie
Oficiální stránky: www.eurochocolate.com

Perugia Chocolate Festival 2013

Perugia Chocolate Festival 2013 - photo by: Juliet Earth (Flickr), CC BY-ND 2.0

Choco-late festival, Bruges, Belgie

V listopadu vyrazte do Belfortu v Belgických Bruggách na tradiční Choco-late Festival. Vychutnat si zde můžete úžasnou, doslova muzejní, sbírku čokoládových cukrovinek, mnohé kousky zdarma, a děti si dokonce v tomto městě vyzkouší malování a jak jinak než čokoládou. Je možné se zúčastnit též řady workshopů a vyzkoušet si tak ruční výrobu čokolády, či se setkat s vášnivými a nejlepšími výrobci čokolád. Dámy jistě ocení bar s čokoládovými nápoji a pánové si mohou užít pohled na živé ženské čokoládové sochy. Trpělivost a nevídanou zručnost vám ukáží místní umělci, kteří malují kouzelné obrazy přímo na živé sochy. Zatímco se vaše ratolesti zabaví v místní Dětské vesničce, navštivte další ukázky a demonstrace výrobců čokolády, či čokoládové obchody.

Kdy: zatím neoficiálně 4 dny v listopadu
Kde: Bruges, Belgie

Ukázka z čeho se vyrábí čokoláda v Bruges v Belgii

Ukázka z čeho se vyrábí čokoláda v Bruges v Belgii - photo by: LinksmanJD (Flickr), CC BY-NC-ND 2.0

The Chocolate Festival, Spojené království

Tento festival čokolády se dokonce koná na 4 různých místech ve Spojeném království, a to v Londýně, Brightonu, Bristolu a Oxfordu. Právě v Londýně si v prosinci v South Bank můžete například vyzkoušet, jak vytvořit svoji vlastní tabulku čokolády, jak udělat zkrášlující produkty z této pochoutky, a též ochutnat například chilli čokoládu. Setkáte se dokonce i s nejlepšími a profesionálními výrobci čokolád a zúčastnit se je možné několika workshopů a lekcí. Podobné zábavy si užijete taktéž v březnu v Brightonu a v Oxfordu, či o něco později na jaře v Bristolu. Jedněmi z vystavovatelů na festivalu je dokonce slavný Churros Garcia, který vám nabídne k ochutnání španělskou pochoutku Churros politou čokoládou, či Burley Fudge, výrobce ručně dělaných cukrovinek.

Kdy: 12-14. prosince 2014
Kde: Londýn
Oficiální stránky: www.festivalchocolate.co.uk

Easter Chocolate Festival v Londýně

Easter Chocolate Festival v Londýně - photo by: Yukino Miyazawa (Flickr), CC BY-NC-SA 2.0

Jestliže jsme vás pozitivně naladili a až tak, že jste si dokonce museli dojít při čtení našeho článku pro kousíček čokolády, tak využijte některého z našich tipů a vyražte ochutnat ty nejlepší kousky čokolády z Evropy na jeden z festivalů!

0 Vložit komentář