5 romantických měst pro oslavu Valentýna v Evropě

Nevíte kam se svou drahou polovičkou vyrazit na svátek lásky? Chtěli byste zažít něco jedinečného, na co oba budete dlouho vzpomínat? Přečtěte si naše tipy a vyrazte do jednoho z nejromantičtějších měst Evropy!

1. Paříž

Světoznámé místo lásky je jako stvořené pro strávení romantického víkendu. Na žebříčku nejromantičtějších míst bojuje o prvenství spolu s Benátkami, nicméně co se týče romantiky – Paříž je samozřejmou jedničkou. Valentýna zde tráví tisíce párů a není divu! Komu by se nelíbilo strávit chvíle se svou láskou například při romantické plavbě po řece Seině nebo na samotném vrcholu Eiffelovy věže? Svou lásku si navzájem můžete dokázat i připnutím zámku lásky na most Pont des Arts.

Romantická chvíle v Paříži

Romantická chvíle v Paříži - photo by: Andrés Nieto Porras CC BY-SA 2.0

2. Benátky

V těsném závěsu za Paříži jsou samozřejmě Benátky. Romantickým duším nabízí krásné uličky plné malých kaváren a útulných restaurací, lavičky s úchvatným výhledem a samozřejmě projížďky na gondole. Nezapomenutelným zážitkem může být i návštěva známého benátského karnevalu – nastrojte se spolu jako pár a vyrazte do ulic. Neváhejte a vezměte své druhé já do Itálie – země, kde i láska Romea a Julie má své kořeny.

Romantická jízda v Benátkách na Grand Canal

Romantická jízda v Benátkách na Grand Canal - photo by: gnuckx CC BY 2.0

3. Amsterdam

Oslavte Valentýn jinak než všichni ostatní - přijeďte si do Amsterdamu zaběhat! Ať už jste single nebo ne, máte možnost se v párech nebo jako jednotlivec zúčastnit 5ti kilometrového  běhu Valentijnsloop ve Vondelparku. Ne nadarmo se Amsterdamu říká Benátky severu. Díky nesčetnému množství kanálů můžete i zde vyrazit na romantickou plavbu. Alternativou je půjčení kola a zamilovaná projížďka ve dvou. Tak začněte plánovat a užijte si chvíle strávené spolu!

Projížďka na kole po Amsterdamu

Projížďka na kole po Amsterdamu - photo by: b k CC BY-SA 2.0

4. Řím

Řím je další skvělou volbou, jak strávit letošní Valentýn. Pokud máte rádi jídlo, není nic jednoduššího, než vyrazit právě sem. V dech beroucích římských uličkách najdete nespočet míst, kde si budete moci vychutnat tradiční italská jídla ve dvou. Víc než romantickou atmosféru vytváří v noci i nasvícené památky, které vás vtáhnou zpět do historie.

Západ slunce v Římě

Západ slunce v Římě - photo by: José Manuel Ríos Valiente CC BY-ND 2.0

5. Florencie

Zdá se, že Itálie je jednou z nejromantičtějších zemí vůbec. Ve Florencii si přijdou na své zejména páry, které jsou milovníky umění. Z malebných uliček na vás dýchne přetrvávající duch Michelangela, Danteho nebo Machiavelliho. A právě zmíněný Dante zde prožil nezapomenutelný život se svou láskou Beatrice. Navštivte Florencii a zažijte svůj nezapomenutelný příběh i vy!  

Zamilování se ve Florencii

Zamilování se ve Florencii - photo by: luke chan CC BY-NC-SA 2.0

Už jste se rozhodli, kam na Valentýna vyrazíte vy? Podělte se s námi o vaše plány a zkušenosti!

0 Vložit komentář