Cesta autem z Londýna do Paříže

Cestování mezi Londýnem a Paříží je v dnešní době velice rychlé a zároveň i cenově dostupné. Cena letů neustále klesá a železničním dopravcem Eurostar dojedete do Paříže včetně trasy pod vodou Eurotunelem za něco málo přes 2 hodiny.  

Avšak cenou za rychlost a účinnost takové dopravy z jednoho města do druhého je ztráta možnosti prozkoumat veškerý terén a historii, jež leží právě mezi těmito dvěma městy. Tato trasa zahrnuje jak přírodní krásy, umělecké a historické památky a dokonce i příležitosti k užití si pořádného nočního života měst. Cesta se line skrze kopce, starověká sídla a pevnosti, či živoucí pobřeží města. Takže zpomalte a popřemýšlejte, zda nestojí za to si trochu cestu z Londýna do Paříže prodloužit. 

Devil’s Dyke, Anglie

Asi 80 kilometrů jižním směrem od Londýna, hlavního města Anglie, se rozkládá jedna z nejznámější anglických krajin a oblastí - Devil’s Dyke. Jeďte po A23 z Londýna do National Park a jednoduše sledujte ukazatele na Devil’s Dyke. Devil’s Dyke je nejdelším, nejhlubším a naprosto největším suchým údolím ve Velké Británii. Jeho nejvyšší místa poskytují překrásný výhled na krajinu a dokonce i na oceán. Geologové tvrdí, že Devil’s Dyke bylo vytvořeno erozemi za Doby Ledové. Pohled z vršku údolí odhaluje obrysy mohyl a dalších starodávných sídlišť z období Doby Bronzové. Vidět zde můžete i pozůstatky opevnění a hradeb ještě z Doby Železné. V době Viktoriánské éry se tato oblast stala prosperující turistickou atrakcí a zbytky původního viktoriánského zábavního parku zde jsou k vidění ještě dnes.

Devil's Dyke, Sussex

Devil's Dyke, Sussex - photo by: Phil Holker (Flickr), CC BY-NC-ND 2.0

Brighton, Anglie

Od Devil´s Dyke je to krátká cesta autem do Brightonu, pulzujícího města na Anglickém pobřeží. Brighton je jednou z neoblíbenějších Britských přímořských destinací. Město samotné se skládá z několika částí. V Kemp Town naleznete nejvíce gay barů a klubů. V okresu North Laine se budete cítit trochu jako v centru Barcelony, díky jeho malebným uličkám lemovaným divadly, kavárnami, bary a stovkami kreativních a nezávislých obchodů. Pobřeží v Brightonu je jednou z nejlepších přímořských turistických destinací Velké Británie celá století. Během dne je pobřežní aktivita soustředěna například do vodních sportů a ochutnávání mořských pokrmů, v noci se přesouvá do barů a klubů na pobřeží.

Pláž Brighton

Pláž Brighton - photo by: Matt Batchelor (Flickr), CC BY 2.0

Étretat a Alabastrové pobřeží, Francie

Z Brightonu vyrazte směrem na západ podél klikatého pobřeží silnicí do Newhavenu, odkud se můžete nalodit na trajekt do Francie, přesněji města Dieppe. Odtud se lze vydat podél takzvaného Alabastrového pobřeží Normandie, bílými křídovými útesy týčícími se nad modrým mořem. Nejkrásnějším místem je Étretat Plage, pláže lemované třemi obřími kamennými oblouky a skálami vyčnívajícími z moře. Étretat leží asi 80 kilometrů západně od města Dieppe. Vaše následující cesta může vézt do Rouenu.

Pobřeží Étretat

Pobřeží Étretat - photo by: Selden Vestrit (Flickr), CC BY-SA 2.0

Rouen, Francie

Rouen je historické vnitrozemní francouzské město s překrásným historickým Starým Městem, jež je protkané úzkými dlážděnými uličkami, které se táhnout mezi elegantními domky ze dřeva a kamení. V jeho centru se tyčí nejvyšší francouzská katedrála se svojí zubatou gotickou věží. Tato katedrála byla v době malíře Moneta častým předmětem jeho obrazů, celkem asi 30. Ulice města jsou doslova poseta malými uměleckými prodejnami a pouličními umělci a prodejci. Město bylo vystavěno v 5. století Galskými kmeny, přežilo Vikingy, obsazení Angličany, bylo zničeno požárem ve středověku, a bombardováno v průběhu druhé světové války. Nejznámější je město však díky Johance z Arku, která byla ve městě v roce 1431 upálena. Místo jejího upálení je dodnes označeno křížem a kostel zasvěcený právě Johance z Arku stojí vedle tohoto místa.

Město Rouen v noci

Město Rouen v noci - photo by: Frédéric BISSON (Flickr), CC BY 2.0

Zámek Versailles, Francie

Vydáte-li se z Rouenu jihovýchodně po A13, navštivte Zámek Versailles, jež je doposud jedním z největších symbolů země. Zámek v době své největší slávy byl hlavním sídlem francouzských monarchů. Pozemek, na kterém stojí zámek je vskutku obrovský a strávíte i 30 minut chůzí než dojdete od jedné strany k druhé. Zámek je proslulý také pro své elegantní zahrady. Dnes navštěvují zámek tisíce turistů denně, důsledkem jsou opravdu dlouhé fronty na zakoupení lístků, jak do zámku, tak do zahrad. Skutečně se vyplatí přijet včas či provést včasnou rezervaci na internetových stránkách.

Grand Trianon, Versailles

Grand Trianon, Versailles - photo by: Urban (Wikimedia), CC BY-SA 3.0

Z Versailles už je to jen kousek do centra Paříže, záleží sice na dopravní situaci, ale trvá to asi 45 minut.

Seznam míst k navštívení na cestě z Londýna do Paříže

Informace využité v článku: www.travelersdigest.com

0 Vložit komentář