Čokoládový veletrh Salon du Chocolat v Paříži

Milovníci čokolády znovu zbystřete! Zbožňujete čokoládu ve všech možných podobách a chcete na vlastní oči vidět, co vše se dá z čokolády vyrobit? Pokud ano, je výstava Salon du Chocolat vhodná právě pro vás!

Módní přehlídka na Salon du Chocolat

Módní přehlídka na Salon du Chocolat - photo by: Farrukh (Flickr), CC BY-NC 2.0

Tato událost započala svou tradici již v roce 1994 a od té doby se slavila na místech jako je New York, Tokyo, Peking, Shanghai nebo Moskva. Letošní výstava se koná v Paříži a to v období mezi 29. říjnem a 2. listopadem. Pokud tedy ještě nemáte žádné plány a v diáři na vás hledí prázdná kolonka, neváhejte a vydejte se do Paříže!

Krabička výběrové čokolády ze Salon du Chocolat

Krabička výběrové čokolády ze Salon du Chocolat - photo by: Yuichi Sakuraba (Flickr), CC BY-NC 2.0

Nejenže Salon du Chocolat, jak jej Francouzi pyšně nazývají, oslaví letos své 20. výročí vzniku, mimo to se bude pyšnit 20 000 metry čtverečními a dvěma podlažími plnými čokolády a kakaa. V prvním patře se můžete těšit na zástupce firem, jež vyrábějí tu nejkvalitnější čokoládu na světě. Bude jejich ctí vám představit své nové výrobky a sdílet s vámi vášeň z čokoládového potěšení. V prvním patře se také budou konat stěžejní akce celé výstavy, budete moct zhlédnout například představení největších francouzských a mezinárodních kuchařů. Zde v prvním podlaží si během výstavy můžete ve speciální zóně zvané v překladu „čokoládové knihkupectví“ zakoupit kuchařky, které se specializují především na čokoládové recepty. V přízemí na vás čekají kulinářské workshopy, ukázky uměleckých výkonů a hlavně lidé, kteří čokoládu milují stejně jako vy. Můžete se těšit na umělce, designéry, výrobce pečiva a představitelů světoznámých firem, kteří zde budou vzdávat hold čokoládě.

Ukázka výroby čokolády na Salon du Chocolat

Ukázka výroby čokolády na Salon du Chocolat - photo by: Jordi Sanchez Teruel (Flickr), CC BY-SA 2.0

O zábavu mají postaráno i děti ve věku od čtyř do desíti let, které se mohou zúčastnit speciálně pro ně vytvořeného workshopu, kde si zkusí, jaké to je být kuchařem. Dostanou svou vlastní kuchařskou čepici i zástěru a budou tak moct předvést jejich kuchařské já.

Pakliže máte rádi módu, budete překvapeni, že i zde na ni natrefíte! Součástí výstavy je totiž i módní přehlídka, která vám vyrazí dech. Že jste nikdy neviděli ženu v šatech z čokolády? Teď je ten pravý čas!

Modní přehlídka v čokoládovém pojetí

Modní přehlídka v čokoládovém pojetí - photo by: Salonduchocolat.fr

Jestliže už jste se rozhodli navštívit tuto událost a dokonce jste si stihli během čtení zaškrtnout den v kalendáři, nezapomeňte si předem zakoupit lístky. Na místě už nemusí být dostupné a zbavíte se i dlouhého čekání. Vstupenky koupíte za 14 euro pro dospělou osobu a za vaše ratolesti zaplatíte 6,5 eura. Pro více informací o festivalu navštivte oficiální stránky události Salon de Chocolat.

Tak a teď už jen zbývá vám popřát výborný kulinářský zážitek a také dobrou chuť!

0 Vložit komentář