Nejlepší evropské destinace pro oslavu Silvestra

Nemáte ještě plány, kde oslavíte Silvestra a Nový rok? Rádi byste viděli a zažili něco jiného, či si vyzkoušeli, jak příchod nového roku slaví v ostatních zemích? Zde naleznete seznam top 5 destinací, stačí si už jen vybrat a vyrazit.

Velká Británie

Oslava Silvestra a příchodu Nového roku ve Velké Británii je téměř vždy spojena s pořádáním oslav v ulicích, klubech i hospodách, spoustou ohňostrojů a tekoucího šampaňského. Ohromných oslav se dočkáte například v Edinburghu, hlavním městě Skotska, kde se slaví „Hogmanay“, jež je výrazem pro 31.12. a oslavu Nového roku, doprovázený zpěvem „Auld Lang Syne“. Však žádné jiné město v celém království vám zřejmě nepřichystá tak velkolepé oslavy jako hlavní město Anglie, Londýn. Především oba břehy řeky Temže, jež Londýnem protéká, se hemží až čtvrt milionem lidí. Všichni čekají na jediné, překrásné ohňostroje a zvonění Big Benu. 

Nový rok v Londýně - image by: Alexander Baxevanis (Flickr), CC BY 2.0

Francie

Francouzi slaví Silvestra neboli „le Réveillon de Saint-Sylvestre“ ve velkém stylu. Zajímavostí je, že tak jako například Češi se líbají pod visícím jmelím na Vánoce, ve Fancii  se tento zvyk praktikuje právě s příchodem půlnoci 31.12. Velkolepé oslavy vás čekají především v hlavním městě Francie, Paříži. Nejvíce lidí se v tuto noc shromažďuje podél slavné Champs Elysée, Eiffelovy věže, či romantický a prakticky nejlepší výhled na ohňostroje je z kopce Montmartre.

Ohňostroj v Paříži - image by: Matt Biddulph (Flickr), CC BY-SA 2.0

Rakousko

Chcete-li si naopak užít klidnějšího a v typicky staromódním duchu taženého Silvestra, vyrazte do Rakouska, kde je tato událost spojena s valčíkem, průvody, slavnostními představeními a zvoněním kostelních zvonů. Pohádkový silvestr se každoročně koná v horském městě Kitzbühel. Všudypřítomný sníh, saně tažené koňmi a lidé zpívající lidové písně, i takový Silvestr jistě stojí za to. Kitzbühel je také velice oblíbenou destinací milovníků zimních sportů. Překrásným městem pro strávení Silvestra je samozřejmě také Vídeň.

Silvester ve Vídni - image by: Andreas Perhab (Flickr), CC BY-SA 2.0

Island

Tato země je rozhodně naprosto jedinečnou destinací turistů, ať už během roku, tak především pro oslavu příchodu Nového roku. Oslavy zde začínají vskutku brzy kvůli pouze 4 hodinám slunečního světla v tomto období, a ohňostroje bývají ohromné, jelikož zde není obchod se zábavní pyrotechnikou nijak zákonem zvláště upraven pro účely oslav svátků. Perfektním místem pro skandinávské oslavy Silvestra a Nového roku je hlavní město Reykjavík. Na Islandu kromě ohňostrojů můžete při troše štěstí vidět i něco mnohem lepšího – polární záři.

Island - image by: Emil Kepko (Flickr), CC BY 2.0

Turecko

V Turecku je oslava Silvestra a Nového roku též velkou událostí. Součástí oslav je samozřejmě i tradiční večeře, kdy se podává pečený krocan. Je to především největší turecké město, Istanbul, kde se konají ty nejkrásnější oslavy Nového roku. Toto překvapivě velice rušné, atmosférou nabité, moderní i historické město zároveň, přináší v tento den obrovské pouliční oslavy. Spojte tento večer také s ochutnáním typických Tureckých jídel v klidnějších čtvrtích jako je Bebek, či si zarezervujte půlnoční plavbu po Bosporském průlivu a vychutnejte si velkolepé ohňostroje z tak nejromantičtějšího a klidnějšího místa.

Ohňostroj v Istanbulu - image by: pasotraspaso (Flickr), CC BY 2.0

Zdroj: www.globelink.co.uk

0 Vložit komentář