Karneval v Benátkách

Tak jako každý rok se v Italském „Venice“ neboli česky v Benátkách koná karneval, který po karnevalu v Riu de Janeiru patří pravděpodobně k jedněm z nejslavnějších nejen pro nás Evropany.

Datum konání karnevalu se každoročně liší, ale pravidelně začíná vždy dva týdny před takzvanou popeleční středou a končí na masopustní úterý, tedy italsky na „Martedì grasso”. Pro rok 2014 vychází karneval na období mezi dny 15.února – 4. března. V tuto dobu se v Benátkách koná celá řada akcí a událostí, a ačkoliv mohou být Benátky trochu přelidněné, chcete-li zažít něco nového, vzrušujícího a romantického, určitě byste zde neměli chybět.

Tradiční benátská karnevalová maska

Tradiční benátská karnevalová maska - image by: Venice-carnival-italy

Benátky patří k nejvyhledávanějším destinacím v Evropě a jsou cílem především párů, jež chtějí zažít trochu italské romantiky. Benátky, město ležící na více než sto ostrovech, protkané nesčetnými kanály, si zamiluje snad každý, kdo je jednou navštíví. Kdo by odolal procházkám uličkami města propojeného mosty či plavbě v gondole a nyní navíc v době slavného benátského karnevalu!

Komentovanými prohlídkami, plesy či dalšími událostmi se Benátky v tuto dobu jen hemží. Nechybí ani průvody masek a ohňostroje. Ceny těchto událostí se pohybují od cca 20€ až kupříklad do částky 960€. Takže pokud si pobyt chcete opravdu užít, připravte si peněženku. Velká spousta událostí je však zdarma. Velké množství českých cestovních kanceláří nabízí poměrně levné zájezdy i s ubytováním a někdy i s předplaceným programem. Pokud chcete vyrazit na vlastní pěst, na to zařídit si ubytování už je opravdu ten pravý čas. Do Benátek samotných bude pro vás, kteří to nemáte daleko do Prahy na letiště, pravděpodobně nejpohodlnější využít letecké dopravy – u Benátek se nachází celkem dvě letiště “Marco Polo” a o 20 km vzdálenější “Treviso”. Z obou letišť se do Benátek pohodlně dostanete letištěm zařízeným autobusem.

Benátské karnevalové masky

Benátské karnevalové masky - image by: Venice-carnival-italy

To hlavní na celém karnevalu nejsou však prohlídky města, ale plesy, průvody a především “masky”. Před tím, než například na některý bál vyrazíte, je určitě třeba si pročíst popis této události a možné požadavky. Může se stát, že přídete bez vhodné masky či historického kostýmu a na událost nebudete vpuštěni. Minimum, co byste měli na karneval mít, je maska! A nemusí být ani koupená, stačí si ji nechat jednoduše na ulici namalovat přímo na obličej. Masek, především těch tipických z porcelánu, je v Benátkách k zakoupení obrovské množství, a to v průběhu celého roku a především pak v době samotného karnevalu.

Více informací o karnevalu, jednotlivých akcích, cenách a dokonce i možnosti půjčení kostýmu a rezervaci vstupenek, najdete na stránkách: www.venice-carnival-italy.com

Buona festa!

0 Vložit komentář