Palermo

Palermo je hlavní město Sicílie, které se nachází na severu ostrova. Je velmi významným turistickým místem, zejména kvůli mnoha památkám z dob arabské a normanské nadvlády. Díky velkému počtu parků, zahrad a zeleně je Palermo známé jakožto “město zahrad”. Turisté ocení fakt, že je město vhodné pro aktivní i odpočinkovou dovolenou.

Palermo je město hravé, hlučné a plné klikatících se uliček. V jeho historickém srdci se snadno zorientujete pomocí dvou ulic – od severu směrem na jih vede Via Maqueda, kolmo na ni se nachází Via Vittorio Emanuele. Křižovatku těchto ulic tvoří Quattro Canti, barokní náměstí, které je proslavené především díky svému osmiúhelníkovitému tvaru. V centru se nachází nespočet památek, například palermský palác se známou kaplí, náměstí Prettoria s dominantní fontánou nebo pohřební katakomby Kapucínů. Milovníkům zeleně a přírody nabídne Palermo botanické zahrady, pláž Mondello nebo přírodní rezervaci Capo Gallo. 

zobrazit více
Praktické informace na Sicílii
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna