Jižní ostrov

 Na celém jižním ostrově žije méně obyvatel než v samotném Wellingtonu, proto je přímo rájem pro milovníky přírody, kteří si chtějí odpočinout od civilizace a ruchu měst. Divoká příroda vás během několika málo dní zavede do deštných pralesů, na zasněžené skalnaté vrcholky třítisícovek, do roztomilých koloniálních městeček, na idylické louky poseté ovcemi i na černé sopečné pláže.

Novozélandský jižní ostrov je také kolébkou mnoha adrenalinových sportů. Pokud chcete zažít něco neopakovatelného, létat, skákat, brázdit mořské vlny na kajaku, sjet na raftu divokou řeku či si jinak zvednout hladinu adrenalinu v krvi, jižní ostrov je to pravé pro vás.

Výhledy, kterým nebudete chtít uvěřit a krajina, která se mění během několika málo minut tak neskutečně, že si chvíli budete připadat jako v Číně a o několik set metrů dále jako v Norsku, Kanadě či Arizoně, to vše ukrývá téměř nedotčený ostrov. A ačkoli obyvatel zde není mnoho, na setkání s nimi rozhodně nezapomenete. Jejich vřelost a pohostinnost je skutečně odzbrojující, proto se kontaktu s nimi určitě nevyhýbejte. Právě oni vám totiž poradí, kam za těmi nejkrásnějšími zážitky.

káťaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce