Festival vína na ostrově Madeira

Láká vás cestování a zároveň byste si jej rádi okořenili skleničkou dobrého vína? Máme pro vás to pravé! Vydejte se od 30. srpna do 6. září na ostrov Madeira, právě zde totiž bude probíhat festival vína.

Ochutnávka vína na Madeiře v Porto Bay

Ochutnávka vína na Madeiře v Porto Bay - photo by: PortoBay Events (Flickr), CC BY 2.0

Vínem je ostrov Madeira proslulý po několik století, produkce vína zde začala již zhruba v 17. století a od té doby se místní víno vyšplhalo na vrchol žebříčku těch nejlepších vín na světě. I proto je festival jednou z atrakcí, která láká jak místní obyvatele, tak zahraniční turisty, a především milovníky vína. Cílem celého festivalu je nejen vzdát hold tomuto lahodnému nápoji, ale také obnovit staré tradice, které se vyvíjely v průběhu staletí a jsou spjaty s vinařstvím a prací na místních vinicích.

Sklizeň vína na Madieře

Sklizeň vína na Madieře - photo by: Festas do vinho Madeira

Celý festival trvá zhruba týden a doporučujeme si na něj vyhradit hned několik dní. Každý den totiž uvidíte něco jiného. Slavnosti začínají v centru města Funchal a jejich náplň tvoří evropský folklór, výstavy, živá představení a hudební show. Oslavy dále pokračují výstavami na ulici Avenida Arriaga, kde se můžete pokochat různými nástroji a vůbec vším, co je potřeba k přípravě kvalitního vína. Na vlastní oči spatříte například lisy na víno, sudy i koše na sběr hroznů.

Oficální festivalový průvod na Madeiře

Oficální festivalový průvod na Madeiře - photo by: PortoBay Events (Flickr), CC BY 2.0

A konečně k tomu, co na festivalu nesmí chybět! Víno. To můžete ochutnávat po celou dobu konání oslav, pocta vínu ale přichází až na konci festivalu. Milovníci vína a zábavy se shromažďují ve vesnici zvané Estreito de Camara Lobos, kde se již odehrává samotné vinobraní. Všichni jsou pak zváni například na tradiční šlapání hroznů, přičemž celá akce je doprovázena živou hudbou a samozřejmě také vynikajícím jídlem.

Tradiční šlapání hroznů na Madeiře

Tradiční šlapání hroznů na Madeiře - photo by: PortoBay Events (Flickr), CC BY 2.0

Zaujaly vás oslavy madeirského vína? Tak spojte dovolenou s návštěvou festivalu a zakončete prázdniny skleničkou vína, které je již po staletí považováno ze univerzální všelék! Máte nějaké zkušenosti s vinobraním, romantickými vinicemi či evropskými vinařskými festivaly? Podělte se s námi a s našimi čtenáři o vaše zkušenosti!

Více informací najdete na oficiálních stránkách události Festas do vinho Madeira.

0 Vložit komentář