Chania

Krásné starobylé městečko, které se nachází na západní straně ostrova Kréta na severním pobřeží. Město, jež bývá považováno za nejkrásnější na Krétě, které je snad nejfotografovanějším městem, je tvořeno benátským jádrem, uprostřed něhož se můžete procházet bludištěm uliček.

Je malebné s úchvatným starobylým přístavem s dlouhou promenádou lemovanou loděmi a kavárnami, po které se dá dojít až k majáku a dívat se zpět na pevninu. Kolem Chanii je spousta plážových letovisek, kam se místní jezdí koupat a kam jezdí také linkové autobusy.

Město má dlouhou řemeslnou tradici. V době minojské tu stálo starověké město Kydonia. V minulosti město obepínaly hradby ve dvou kruzích, po nich tu dnes naleznete už jen pozůstatky. Nejdochovalejší část hledejte od pevnosti Firkas směrem k přístavu.

Starým městem vás provedou úzké uličky s nádechem historie, kdy spatříte různé památkově chráněné budovy, které spadají do různých historických období, to vše ozvláštní mešita, která městu dodá trošku exotiky.

zobrazit více
Praktické informace do Řecko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna