Ialyssos

Městečko nacházející se pod horou Filerimos vás zaujme svou dávnou atmosférou, protože v dobách antiky náleželo k nejvýznamnějším střediskům kultury a obchodu a i v současné době je to druhé největší město ostrova.

Obdivovat můžete směs dórské, byzantské a středověké architektury. Původně stávalo více na plochém vrcholku hory Filerimos ze strategických důvodů a také se úspěšně bránilo nájezdů Turků. Zajímavostí je, že z hory v 16. století Sulejman Nádherný řídil v 16. století obléhání Rhodu.

Ialyssos je jakousi kolébkou civilizace a místem uctívání už jen pro svou důležitost v antice, ale také proto, že se tu narodilo mnoho olympijských vítězů, např. slavný Diagoras, nejproslulejší vítěz starověku. V obci si můžete prohlédnout dva kostely – kostel Panny Marie a kostel Sv. Nikolase z 16. století, jenž je zdoben freskami ze stejného období. Na vrcholu hory, kde kdysi stával starověký Ialyssos, najdete půvabný klášter Filerimos.

zobrazit více
Praktické informace do Řecko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna