Festival Pony Penning Day v USA

Je vaším snem navštívit Ameriku, jste milovníky koní a zároveň chcete zažít něco nevídaného? V tom případě si ve svém diáři zakroužkujte poslední středu a čtvrtek v měsíci červenci a začněte pomalu balit kufry!

Plavající poníci na Chincoteague

Plavající poníci na Chincoteague - photo by: clotho98 (Flickr), CC BY 2.0

Na tyto speciální dny zavítejte na ostrovy Chincoteague a Assateague, které se nachází na východě USA, a které jsou součástí dvou amerických států – Virginie a Marylandu. Právě na těchto ostrovech jsou největší zajímavostí chincoteagueští poníci (někdy také nazývání assateagueští poníci), kteří zde žijí už stovky let a ročně přilákají desítky tisíc turistů. Jedná se o dvě stáda divokých poníků, jež jsou rozdělena linií vedoucí mezi Marylandem a Virginií. Své popularitě vděčí tito poníci americké spisovatelce Marguerit Henry, která v roce 1947 vydala dětskou knihu s názvem Misty of Chincoteague, jejíž hlavním obsahem jsou právě poníci a každoročně pořádaný festival nazvaný Pony Penning Day.

A právě festival Pony Penning Day je ten, který ročně navštíví tisíce a tisíce nadšenců a vy můžete být jedním z nich! Letos vychází tato událost na 30. a 31. července, tak neváhejte. Moment, na který čekají ročně davy lidí, je plavání poníků z jednoho ostrova na druhý. Nejtěžší chvílí při této plavbě je čekání na tzv. klidný příliv, což je doba okolo 30 minut, kdy nedochází k žádnému mořskému proudění, a poníci jsou tak schopni přeplavat mezi ostrovy.

Před vyvrcholením festivalu následují dny, letos konkrétně 26., 27. a 28. července, kdy se nejdříve koná odchyt divokých koní, který trvá dva dny, a následně je možno se účastnit promenády celého stáda po místní pláži.

Smysl celého festivalu je následná dražba poníků. Ta probíhá zejména ze dvou účelů. Prvním je, aby se stádo příliš rychle nerozrůstalo a nezpůsobovalo tak nežádoucí škody a druhým důvodem, tím hlavním, je charitativní činnost. Výtěžek celé dražby jde na podporu Dobrovolného hasičského sboru v Chincoteague.

Chincoteague poníci

Chincoteague poníci - photo by: www.chincoteague.com

Pakliže byste si chtěli pořídit svého poníka a účastnit se dražby, není na tom nic složitého. Na dražbu se totiž nemusíte nijak registrovat. Jestliže zvednete v průběhu aukce ruku, znamená to, že jste přihodili. Nebojte se, že byste si s sebou poníka museli nutně odvézt přes půlku světa. Vydražit si můžete i hříbě, které bude navráceno zpět do volné přírody, nicméně vaším potěšením bude pojmenování koníka dle vlastního výběru. I peníze z této dražby půjdou na podporu místního hasičského sboru, který se o poníky celoročně stará.

Pozitivní je fakt, že celý festival je možno navštívit zadarmo. Součástí festivalu jsou promenády jednotlivých stád, možnost jízdy na koních, zajímavé činnosti pro děti a je zde připraveno i bohaté občerstvení.

Zaujal vás tento zajímavý festival a ještě nemáte plány na prázdniny? Neváhejte a vydejte se za dobrodružstvím na východ Spojených států! Více o festivalu se dozvíte na oficiálních stránkách www.chincoteague.com.

0 Vložit komentář