Zahradní festival květin v Disneylandu

Ještě nemáte představu, jak strávíte první jarní dny? Máte dost času a rádi byste podnikli se svými ratolestmi pořádný výlet? Máme pro vás skvělý tip, kterým potěšíte hlavně své děti, a kdoví, možná tak splníte i dávný sen sami sobě! Navštivte alespoň jednou v životě americký Disneyland!

I přesto, že se jedná o výlet přes půlku světa, rozhodně stojí za to. Tato událost se koná ve floridském Disneylandu, který je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů na světě. Ročně do něj zavítá zhruba 52 miliónů návštěvníků. Staňte se i vy jedním z nich a navštivte každoroční jarní výstavu, která se letos koná od 4. března až do 17. května.

Mickey Mouse s myškou Minnie ztvárněni z keřů a květin

Mickey Mouse s myškou Minnie ztvárněni z keřů a květin - photo by: Chris Murray CC BY-ND 2.0

Plánování celé události zabere téměř celý rok a zaměstná více než 400 odborníků, kteří dělají vše proto, aby bylo jaro přivítáno, jak se patří. Po náročném plánování se celý park na pár měsíců promění v místo hýřící květinami všech druhů. Pro zajímavost – v celém parku během tohoto festivalu kvete přibližně 30 miliónů květů.

Květiny všeho druhů v Disneylandu na Floridě

Květiny všeho druhu v Disneylandu na Floridě - photo by: Chris Murray CC BY-ND 2.0

Na své si přijdou i děti, které jsou milovníky Disney filmů. Z keřů a květin je totiž tvarováno a zdobeno zhruba 100 soch známých Disney postaviček. Dokonce i samotný Mickey Mouse s myškou Minnie se převlékají do jarního a začínají obhospodařovat zahradu.

Mezi postavičkami mohou děti spatřit například i Sněhurku a sedm trpaslíků, napodobeniny z filmu Auta, Toy Story nebo Příšerky s.r.o. Pro děti jsou dále připraveny i různé formy hřišť, kde se mohou vyřádit a vydovádět se svými vrstevníky.

Napodobenina z filmu Auta pro děti

Napodobenina z filmu Auta pro děti - photo by: Scott Smith CC BY-NC-ND 2.0

Ani dospělí nepřijdou zkrátka. Mohou totiž nasbírat nové nápady, nechat se inspirovat díly přítomných floristů a zjistit, jak si takovou krásu vytvořit i na vlastní zahradě. Mimo jiné si můžete pochutnat na vynikající kuchyni, která je inspirovaná příchodem jara.

Vždycky jste chtěli navštívit Disneyland, milujete teplo, květiny, ale i zábavu a navíc se nebojíte cestování? Pak je pro vás tento festival jako dělaný! Vezměte své ratolesti a udělejte radost nejen jim, ale konečně i sami sobě! Více informací najdete na oficiálních stránkách festivalu Disneyworld.

1 Vložit komentář