Nejlepší evropské hudební festivaly letošního léta

Rádi byste letos navštívili alespoň jeden z nejznámějších hudebních festivalů v Evropě a hledáte inspiraci? Kromě srpnových festivalů, které jsme vám představili loni, jsme tentokrát vybrali nejlepší evropské hudební festivaly pro celý rok 2015. A že je z čeho vybírat!

Tomorrowland

Pravděpodobně v Evropě nejznámější festival elektronické hudby, který se koná už více než 10 let, můžete každoročně navštívit poslední víkend v červenci. Samotný festival patří opravdu k těm největším a nejvyhlášenějším, jen v loňském roce jej navštívilo přibližně 400 tisíc lidí. Tomorrowland konající se v Boomu v Belgii je takovou akcí, na kterou mnohé festivaly stěží svojí velikostí dosáhnou. DJové z celého světa, skvělá hudba, kolem 15 stagí a nespoutaná zábava – to je Tomorrowland. Víkend, na který jen tak nezapomenete!

Kde: Boom, Belgie
Kdy: 24. – 26. července 2015
Oficiální stránky: www.tomorrowland.com

Tomorrowland 2014 v Belgii

Tomorrowland 2014 v Belgii - photo by: Tomorrowland.com

Sziget festival

Již v loňském článku jsme tento festival zmínili a zmiňujeme jej znovu, a právem! I tento sedmidenní festival by měl přilákat téměř 400 tisíc návštěvníků, kteří si mohou užívat skvělého hudebního zážitku na krásném ostrově ve středu Budapeště. Sziget festival už v minulosti přilákal hvězdy jako je Macklemore, Placebo či Chemical Brothers. A o zábavu nebude nouze ani letos a to ani v okolí ostrova. Spousta akcí se koná i v místních hospůdkách a klubech, či můžete obdivovat krásu samotného města.

Kde: Haros-sziget, 1223 Budapešť, Maďarsko
Kdy: 10. – 17. srpna 2015
Oficiální stránky: szigetfestival.cz

Sziget festival best of 2014

Sziget festival best of 2014 - photo by: Szigetfestival.cz

Dance Valley

I tento holandský festival již byl v loňském roce na našem seznamu bezesporu nejlepších hudebních festivalů a do výběru top 10 se dostal i letos. Po 20 let se první víkend v srpnu koná jeden z nejznámějších outdoor dance a music festivalů, kterého se účastní DJové z celého světa. Vydejte se do Velsen Valley v Spaarnwoude a užijte si vše od trance, přes techno až po house na tomto festivalu!

Kde: Spaarnwoude, Nizozemsko
Kdy: 1. srpna 2015
Oficiální stránky: dancevalley.com

Dance Valley besto of 2013

Dance Valley besto of 2013 - photo by: dancevalley.com

Exit

Letní hudební festival Exit je každoročně pořádán v pevnosti Petrovaradin ve městě Novi Sad v Srbsku. Je považován za velice jedinečný festival, jeho počátek je spjat se studentským hnutím za mír a demokracii v zemi a je v tomto smyslu orientován i dodnes. Hlavní stage festivalu je umístěna přesně v srdci samotné pevnosti a přináší tak svým návštěvníkům neskutečný zážitek. Exit představí punkové kapely, heavy metal ale také například elektronickou hudbu. Na tomto festivalu si zaručeně vyberete a zažijete neopakovatelnou atmosféru tohoto místa!

Kde: Novi Sad, Srbsko
Kdy: 9. – 12. července 2015
Oficiální stránky: www.exitfest.org

Srbský hudební festival Exit

Srbský hudební festival Exit - photo by: Exitfest.org

Glastonbury festival

Chcete-li zažít divokou jízdu pod Anglickým nebem, navštivte Glastonbury festival, který se koná ve stejnojmenném městě Spojeného Království. Jelikož je Anglie od České republiky poměrně dále, proč nespojit festival s návštěvou tohoto království a trochou turistiky. Objevte krásy, které vás čekají cestou mezi Anglií a Francií a zavítejte na pětidenní kultovní festival do města stanů, hippies a nespoutané muziky, jenž je již spoustu let věrný svým kořenům a ve své zelené krajině nabízí svým návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. V roce 2015 budete mít možnost vidět hvězdy, jako jsou Rudimental, Foo Fighters, Pharrel Williams či Kanye West a mnoho dalších.

Kde: Glastonbury, Somerset, UK
Kdy: 24. – 28. června 2015
Oficiální stránky: www.glastonburyfestivals.co.uk

Glastonbury festival - výhled na park

Glastonbury festival - výhled na park - photo by: Glastonburyfestivals.co.uk Mark Hayhurst

Roskilde festival

Tento každoročně se konající týdenní festival v Dánsku nabízí nejen skvělou moderní muziku, ale také ukáže svým návštěvníkům svůj pozitivní postoj k prostředí a životu kolem nás. Veškeré zisky a výdělky z festivalu jsou použity na dobročinné účely a věnovány na kulturní a humanitární účely. Lidé, kteří vás zde budou obsluhovat a starat se o vaše pohodlí a nevšední zážitky, zde navíc pracují zdarma. Na scéně se v posledních letech představilo v průběhu akce kolem 3 tisíc umělců, letos se objeví například Pharrell Williams, Muse či Paul McCartney.

Kde: 4000 Roskilde County, Dánsko
Kdy: 27. června – 4. července 2015
Oficiální stránky: www.roskilde-festival.dk

Roskilde Festival v Dánsku - Dream City

Roskilde Festival v Dánsku - Dream City - photo by: Thomas Rousing (Flickr), CC BY 2.0

Holi festival of Colors

Holi One festival, spíše také nazývaný jako Festival of Colors, se koná ve spoustě měst ve spoustě zemí světa. Jen v Evropě jej můžete navštívit v Lisabonu, Vídni, na Ibize, v Barceloně, Římě a dalších městech, a mimo jiné také v Praze. Oslavte příchod teplého počasí hudbou, barvami a zábavou s přáteli. Na tomto festivalu se sejdou celé tisíce lidí oblečeni v bílém aby si mimo jiné užili bitvu barevným práškem. Holi one festival, den, kdy budou všichni stejní a svět bude rázem pestřejší a hezčí. Vyrazte na Holi a užijte si to nejlepší od DJů elektronické hudby.

Kde: ve vybraných městech celého světa (včetně Prahy)
Kdy: Praha – 20.6.2015
Oficiální stránky: www.holione.com

Holi festival of Colors v Praze

Holi festival of Colors v Praze - photo by: Holione.com Praha

Reading festival

Další hudební festival, který jsme vám doporučili pro léto již loni, je Reading festival. Současně s tímto nejstarším festivalem probíhá v Anglii ještě festival v Leedsu. Letos se na Reading festivalu představí Metallica, Bastille, Panic! At the disco, Limp Bizkit či Simple Plan. Obvzlášt milovníci rockové a punkrockové hudby si zde přijdou na své.

Kde: farma na Richfield Avenue, Reading, Berkshire, UK
Kdy: 28. – 30. srpna 2015
Oficiální stránky: www.readingfestival.com

Reading festival 2014

Reading festival 2014 - photo by: Readingfestival.com Marc Sethi

Pohoda

Do našeho top listu se dostal i blíže konaný festival Pohoda, který můžete navštívit v Trenčíně na Slovensku každoročně druhý červencový víkend. Hudební žánr je zaměřen na alternativní hudební styl, elektro, punk, indie, ale i klasiku. Letos se objeví kapelky a interpreti jako jsou Björk, Manu Chao, Irie Revoltés a mnoho dalších.

Kde: Trenčín, Slovensko
Kdy: 9. – 11. 7. 2015
Oficiální stránky: www.pohodafestival.sk

Pohoda festival na Slovensku

Pohoda festival na Slovensku 2014 - photo by: Pohodafestival.sk Martina Mlčúchová

Rock for people

Letošní rok se v České republice koná Rock for People hnedka dvakrát a to klasicky v Hradci Králové, jak jsme zvyklí, a letos v rámci Plzeň 2015 – Evropské hlavní město kultury i právě v Plzni pod názvem Rock for People Europe 2015. V letošním roce se v Hradci představí z těch známějších Bastille či Limp Bizkit a v Plzni Guano Apes. Jestliže se rozhodnete letos za žádným festivalem nevyjet, rozhodně si nenechte ujít alespoň u nás Rock for people!

Kde: Depo 2015, Plzeň a letiště Věkoše, Hradec Králové, Česká republika
Kdy: Plzeň 3. – 5.7. 2015, Hradec Králové 4. – 6. 6.2015
Oficiální stránky: www.rockforpeople.cz

Rock for people v Plzni a Hradci Králové

Rock for people v Plzni a Hradci Králové - photo by: Rockforpeople.cz

Všeobecně hudební festivaly v Evropě patří mezi vůbec ty nejlepší na světě a sjíždí se na ně lidé z celého světa. Díky naší poloze to máme „relativně“ blízko kamkoliv a pokud si vezmete pár dní dovolené navíc, tak můžete obdivovat i krásy okolí. Nechte se inspirovat cestovním průvodcem Ara.cz.

Znáte jiné oblíbené hudební festivaly, které byste doporučili? Zanechte komentář níže a třeba se příště objeví mezi top nejlepšími.

1 Vložit komentář