Přidat nové místo Jetřichovice a okolní vyhlídky
Cestovní průvodci

Již z dálky tuto vyhlídku poznáte podle altánku na vrcholu skály, který je viditelný poměrně z daleka. Skála nese jméno podle manželky majitele zdejšího panství kněžny Marie Anny Kinské. V minulosti skála sloužila jako strážní místo protipožární hlídky v kraji, což jen napovídá, že je odtud velmi pěkný rozhled do okolí. Avšak výhled to není zadarmo, je třeba zdolat množství schodů nahoru.

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Nejnovější recenze

Recenzováno: 28.10.2018

Tato vyhlídka turistu upoutá už zdálky, protože altánek na vrchu skály je vidět opravdu zdaleka, takže si třeba cestou z Jetřichovic už představujete, jak se budete drápat nahoru. Cesta k vyhlídce vede do kopce a na samotnou vyhlídku jdete víceméně hlavně po schodech nahorud, k tomu se vyhýbáte ostatním turistům. Výšlap to není zadarmo, ale rozhled za to stojí. Snad jediné mínus je to, že nahoře není příliš místa, pokud se vás tu sejde více turistů. Odtud je hezky vidět na nedalekou Vilemíninu vyhlídku. Rozhled je kolem dokola, kousek vedle na nižším kopci stával hrad Falkenštejn.

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!