Evropa

Evropa, druhý nejmenší ze sedmi světových kontinentů, je na severu lemována Severním ledovým oceánem, na jihu Středozemním mořem a na západě Atlantským oceánem. Na východě hraničí s Asií.

V Evropě žije více než 700 milionů obyvatel a skládá se z 50 států. Většina lidí na celém světě si při vyslovení slova „Evropa“ představí některou z klasických evropských zemí, jako je Velká Británie, Německo, Francie či dokonce Česká republika, a jejich nesčetné historické památky a krásná hlavní města. I když Evropa nepatří mezi exotické končiny světa, trochu exotiky se zde lze také užít – stačí vyrazit na jeden z řeckých ostrovů, do slunné Itálie, Španělska či Portugalska. Úplně jinou tvář nabízejí země jako Albánie, Černá Hora nebo třeba Moldávie. Pravou severskou atmosféru si naopak můžete užít ve Skandinávii – v Norsku, Finsku či Švédsku.

Evropa se nachází v třech podnebných pásmech: studeném na severu, mírném ve středu a subtropickém na jihu. Teploty se liší dle lokality a pohybují se od -50 až po 50°C. Na kontinentě se nachází tundry, tajgy, různé druhy lesů, stepi, ale i pouště a polopouště. Tento různorodý kontinent skrývá mnohá tajemství a památky, které jsou skutečným historickým a kulturním dědictvím. Itálie a Francie jsou domovem módy, dobrého jídla a vína, Vatikán je centrem křesťanského světa, fascinující Alpy a Skandinávské pohoří pak nabízejí zimní sporty a zábavu.

Pasy a celní kontroly jsou ve většině částí Evropy již minulostí. Evropská unie a další země, které přijaly jednotnou měnu, postupně připravují půdu pro obchodní, ale především kulturní rozvoj a cestovní ruch. Od konce druhé světové války cestování neustále vzkvétá a díky tomuto trendu je cestování mezi jednotlivými částmi kontinentu nejen snazší, ale také levnější než kdy dříve. V dnešní době lze za velmi rozumnou cenu usednout na letadlo a strávit víkend třeba v Paříži nebo Benátkách.

Proč hledat exotické destinace v dalekých končinách Asie, Afriky nebo Ameriky, když překrásná a různorodá místa, která uspokojí snad každého, máme přímo před nosem?

jankonasCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce