Evropa

Evropa, druhý nejmenší ze 7 světových kontinentů, je ze severu lemován Severním ledovým oceánem, z jihu Středozemním mořem a ze západu Atlantským oceánem. Na východě hraničí s Asií.

Evropu obývá více než 700 milionů obyvatel a skládá se z 50 států. Většina lidí po celém světě si při vyslovení slova „Evropa“ představí některou ze zemí klasického evropského typu, jako je Velká Británie, Německo, Francie či dokonce Česká republika, a jejich nesčetné historické památky a překrásná hlavní města. I když Evropa nepatří mezi exotické končiny světa, trochu té exotiky si zde lze určitě také užít, stačí vyrazit na jeden z Řeckých ostrovů, do slunné Itálie, Španělska či Portugalska. Úplně jinou tvář nastavují země jako Albánie, Černá Hora nebo třeba Moldávie. Pravou severskou atmosféru si naopak vyzkoušíte ve Skandinávských zemích – Norsku, Finsku či Švédsku.

Evropa spadá celkem do tří podnebných pásů: studeného na severu, mírného ve svém středu a subtropického na jihu. Teploty se dle lokality pohybují od -50 až po naopak 50°C. Na kontinentě se nachází tundry, tajgy, různé druhy lesů, stepy, ale i pouště a polopouště. Tento různorodý světadíl skrývá mnohá tajemství a památky, jež jsou skutečným historickým a kulturním dědictvím. Itálie a Francie jsou domovem módy, dobrého jídla a vína, Vatikán je centrem křesťanského světa, fascinující Alpy a Skandinávské pohoří zimních sportů a radovánek.

Pasy a celní kontroly jsou ve většině částí Evropy již minulostí, Evropská unie a jiné další státy, které přijmuly jednotnou měnu, postupně připravují půdu pro nejen obchodní ale i především kulturní rozvoj a cestovní ruch, který již od konce druhé světové války neustále vzkvétá. Díky tomuto faktu je nejen snazší ale neustále levnější cestování mezi jednotlivými částmi kontinentu. V dnešní době je možné sednout na letadlo a strávit víkend třeba v Paříži či Benátkách.

Proč létat za velké peníze do dalekých exotických končin Asie, Afriky či Ameriky? Překrásná a vskutku různorodá místa, která vyhoví snad každému, máme přímo před nosem!

Tvé jménoCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 55153 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce