Kateřinská jeskyně

1 recenze

S jeskyní je spjata pověst o pasačce Kateřince, která zde našla smrt, když hledala svou zatoulanou ovci. Jeskyni tvoří dva vzájemně spojené mohutné dómy a přilehlé chodby. Známý je zdejší dóm, jedná se o největší zpřístupněnou podzemní prostoru v České republice s výbornou akustikou, proto se zde občas konají i koncerty, na které se může podívat až 200 lidí. Typické pro jeskyni je také unikátní krápníkové seskupení, tzv. bambusový lesík, zaujme jistě i nasvícený útvar, který připomíná čarodějnici. V mnoha místech, kde docházelo ke zřícení prostor, se krápníková výzdoba nezachovala. Bohatě se zachovala jen tam, kde se stropy nezřítily. V jeskyni se také našly pozůstatky pradávných zvířat, především medvědů.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 28.03.2019

Po návštěve Sloupsko-šošůvských jeskyní a Balcarky se mi Kateřinská líbila nejméně. Ač hlavní prostora je velkolepá, bambusový lesík zajímavý a bez útvaru čarodějnice by to nešlo, ve stinu zmíněných jeskyní už je to jen slabý odvar. Navíc se cestou tam a zpět šlo skoro stejnou cestou.

Ale tím nechci jeskyni zatracovat, určitě je také zajímavá, už jen vchod dovnitř je takový velkolepý, ale nesmíte ten samý den navštívit jiné jeskyně, abyste nemohli srovnávat.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi