Kam v srpnu na výlet na Moravě

Teprve polovina prázdnin pryč a vy už jste vyčerpali všechny nápady? Nenapadá vás, kam vyrazit s dětmi na výlet? Chtěli byste se i vy sami něčemu novému přiučit a zároveň zabavit vaše ratolesti? Přinášíme vám tipy z Moravy, kam vyrazit za zábavou, relaxací i novými znalostmi!

Pozorování hvězd na hradě Hukvaldy

Všichni víme, že děti prohlídky zámků a hradů zrovna moc nebaví. Co by ale řekli nočnímu pozorování hvězd na hradě Hukvaldy? Je to netradiční, dobrodružné a zároveň naučné! Pozorovat hvězdy mohou děti o víkendu 8. a 9. srpna pomocí speciálního dalekohledu, přičemž celá akce je samozřejmě doprovázena odborným výkladem. Kromě pozorování hvězd se mohou děti těšit také na rytířské vystoupení nebo ohňovou show.

Tip: Spojte návštěvu hradu s pěším výletem, zaparkujte auto u Obecního úřadu Hukvaldy, odkud vede naučná stezka Hradní Vrch dlouhá zhruba 2 km a dostupná i s kočárkem. Po cestě naleznete 6 informačních zastávek, které vás bez problémů zavedou až k samotnému hradu.

Oficiální stránky: www.janackovyhukvaldy.cz

Rytířské vystoupení na hradě Hukvaldy

Rytířské vystoupení na hradě Hukvaldy - photo by: www.janackovyhukvaldy.cz

Víkend ve Velkých Losinách

Pakliže vás hrady ani tak nelákají, zkuste o tomtéž víkendu navštívit papírnu ve Velkých Losinách, i ta totiž chystá zábavu pro děti i dospělé. Zkusit si budete moct například výrobu obálek a pečetí, knihtisk nebo světově známé origami.

Děti bude zajisté zajímat historický kolotoč, kovářská dílna či projížďka na koních. Celá akce bude doprovázena místním jarmarkem, na kterém zakoupíte místní sirupy, léčivé byliny, výrobky ze včelího vosku a jiné.

Tip: Dorazte už v sobotu a zúčastněte se letního kina, ve kterém se bude promítat film Domácí péče. Pokud tedy nevíte, co podniknout, zkuste celodenní zábavu ve Velkých Losinách!

Oficiální stránky: www.rpvl.cz

Papírna ve Velkých Losinách

Papírna ve Velkých Losinách - photo by: www.rpvl.cz

Výstava soch z Písku

Pokud máte zmiňovaný víkend plný, nevěště hlavu! Od 1. června až do 30. září probíhá na Jižní Moravě druhý ročník výstavy soch z písku. Letos je tématem soch Starověká Čína. Výstava je dostupná každý den od 8:00 do 20:00 a těšit se můžete například na sochu Buddhy, slavnou Terakotovou armádu a jiné. A nebyla by to samozřejmě výstava z písku, která by neměla obří pískoviště pro děti!

Tip: Nacházíte-li se v Lednici, rozhodně nezapomeňte navštívit zámecké zahrady. Kromě nich můžete s dětmi využít i projížďku lodí, která je přístupná i s kočárkem. Další zábavu pro děti představuje i Muzeum hraček, kde se nachází dobová výstava z let 1860-1980.

Oficiální stránky: www.olsiak.cz

Výstava soch z Písku

Výstava soch z Písku - photo by: www.olsiak.cz

Geocaching v Moravském krasu

Touží i přesto vaše děti po trochu větším dobrodružství? Zavítejte s nimi do Moravského krasu, kde až do 30. září probíhá geocaching pro děti! V oblasti Moravského krasu neboli Pohádkového království jsou na několika místech rozmístěny jednotlivé schránky, které ukrývají části záhadné tajenky. Ti, kteří složí tajenku ze všech deseti částí, budou poté zařazeni do říjnového losování o hodnotné ceny! Tak neváhejte a vyrazte s dětmi do přírody a hlavně za pořádným dobrodružstvím!

Oficiální stránky: www.krasko.info

Geocaching v Moravském krasu

Geocaching v Moravském krasu - photo by: www.krasko.info

Noční piknik s pozorováním perseidů

Zažili jste už někdy noční piknik spojený s pozorováním hvězd? Že ne? V tom případě je pro vás tato akce na Jižní Moravě jako dělaná. Noční piknik se uskuteční 12. srpna, což je letos ten nejvhodnější den pro pozorování perseidů. Celá událost se uskuteční v Němčičkách, konkrétně na nejvyšším místě této obce – u kapličky U Větráka.

Piknik začíná ve 21:00, a tak menší ratolesti uložte ke spánku a vyrazte si užít pozorování noční oblohy navíc s koncertem kapely Tranzan. A co víc! Frontman této kapely vám podrobně popíše noční oblohu a povypráví zajímavosti o pozorovaných perseidech.

Oficiální stránky: www.jstavek.cz

Noční piknik s pozorováním perseidů

Noční piknik s pozorováním perseidů - photo by: www.jstavek.cz

Už víte, kam v srpnu vyrazíte? Podělte se s námi o vaše zážitky z cestování s dětmi a poraďte ostatním čtenářům, jak sobě i dětem udělat nezapomenutelné zážitkové prázdniny!

0 Vložit komentář