Přidat nové místo Brno
Cestovní průvodci

Prapůvod hradu je asi již ve 12. století, ale současný rozsah je ze 14. století. Hrad si dochoval vzhled středověké pevnosti. Hradu zasadila ránu armáda za druhé světové války a také přestavba na  lesnické učiliště. Od roku 1999 zde probíhá rekonstrukce, která má napravit ty největší škody z minulosti, ovšem rekonstrukce probíhá pomalu. Celkově na hradu najdete 10 věží. Hrad je rozsáhlý a dívat se na něj můžete z různých zákoutí. K návštěvě si můžete zvolit jeden z několika okruhů – reprezentační místnosti, stavebně historickou prohlídku hradu. Otevřena je i výstava věnující se rodové větvi Lucemburků.

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Nejnovější recenze

Recenzováno: 28.03.2019

Z hradu jsem měla rozporuplné pocity. Na jednu stranu člověk vidí rozsáhlou ruinu, i prohlídka to podtrhne. Místo zachovalých pokojů místy jen díry, popraskané omítky apod. Zvenku vypadá hrad poněkud lépe, můžete obdivovat jeho rozsáhlost, projít se po cimbuří a obdivovat tento rozsáhlý komplex kolem s krásnou přírodou a přehradou. Další pocit z místa byl ten, jak mohli v minulosti dopustit, že se z jistě krásného hradu stalo to, co se stalo? Ale i tak jsem si návštěvu užila. Využili jsme dopravu lodí, kdy jsme se projeli po přehradě, vystoupili u Veveří a po prohlídce hradu se nechali odvézt lodí opět zpět. Pěkný výlet

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!