Zoologická zahrada Brno

1 recenze

Na svazích Mniší hory se již od roku 1953 rozprostírá brněnská zoo. Zaměřuje se především na kopytníky, ale najdete zde i jiná zajímavá zvířata, jako jsou lední medvědi, tygři či opice. Celkem tu čeká 800 zvířat v asi 210 druzích. Zdejší zoo se podařilo jako první v ČSR v roce 1976 odchovat mládě ledního medvěda.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 28.03.2019

Na zoo jsem v horkém létě ocenila příjemné prostředí lesa. Jinak ze zoo smíšené dojmy, na jednu stranu pěkné nové části a originální jako výběh bizonů a indiánská vesnice nebo africká část s typickými domky, horkovzdušným balónem, na druhou stranu místy zastaralé výběhy, které by již chtěly rekonstruovat. Líbili se mi bobři a boří nora s malými bobry, ty jsem zatím nikde neviděla. Pozorovat lední medvědy bylo také velmi zajímavé.

Jelikož jsme tento den byli i na přehradě a hradu Veveří, využili jsme společnou zvýhodněnou jízdenku jak na plavbu, tak součástí bylo i vstupné do zoo. Více informací a možnosti jsou na stránkách lodní dopravy brněnské přehrady, doporučuji se tam podívat, pokud kromě plavby plánujete třeba i návštěvu ZOO.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi