Klášter Broumov

Klášter je unikátní památkou, na jejíž stavbě se podílel Kryštof Dientzenhofer se synem Kiliánem Ignácem.

Máte možnost volit z několika okruhů, kdy při základní prohlídce na vlastní oči spatříte historické části kláštera, knihovnu s 17 000 svazky knih, refektář  s unikátní kopií turínského plátna ze 17. století, kdy na světě se nachází asi pouze 40 replik a ta broumovská je jediná na sever od Alp. Nakonec vstoupíte do kostela sv. Vojtěcha a pokud jste dosud měli tak trochu pocit, že klášter je dost zanedbaný, tak zde se Vám zatají dech nad krásnou výzdobou kostela, tento dojem podtrhne i jeho výška. Nachází se zde několik relikviářů, tj. schránek s ostatky světců, kdy zde z uložených je nejvýznamnější sv. Prokop, zakladatel sázavského kláštera.

Odvážní a možná trochu morbidní návštěvníci si můžou připlatit za návštěvu sklepa, kde jsou uloženy Vamberecké mumie. Spatříte 34 mumií, kdy nejstarší je ze 17. století. Jde o mumie významných vamberských osobností (měštany, kněze, varhaníka …), ale jsou zde i dvě děti. Leží zde i zakladatelka vamberského krajkářství – Magdalena Grambová.

Volně přístupná je klášterní zahrada, kde se nachází galerie Dům, fontána, altán a kde si můžete užít odpočinku a výhledů na klášter.

Klášter nabízí i ubytování v renovovaných mnišských celách za přijatelnou cenu.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi