Broumov

Kulturní historii městečka ukrytého v Broumovském výběžku u samých hranic s Polskem ovlivnilo působení benediktinského řádu a soukenická výroba s orientací na vývoz.

Půvabné historické jádro se nachází na seznamu chráněných památek jako městská památková zóna. Při procházce městem můžete spatřit pozůstatky hradeb a parkánů.

Klidné místo k odpočinku nabízí nejstarší park Broumova – Alejka, který byl před několika lety zrekontruován a jímž se vine potůček.

Za návštěvu rozhodně stojí impozantní komplex opatství, jehož součástí je i klášter, který je na seznamu národních kulturních památek. Zavítat byste měli i k dřevěnému hřitovnímu kostelíku a pokud máte rádi pivo, vaší pozornosti by neměl ujít ani zdejší pivovar.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do Broumov

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 98254 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce