Sloupsko-šosůvské jeskyně

1 recenze

Jeskyně jsou tvořeny složitým komplexem chodeb a také hlubokých propastí ve dvou výškových úrovních. Vznikly díky erozní činnosti Sloupského potoka. V Eliščině jeskyni čeká krásná krápníková a sintrová výzdoba, navíc má jeskyně výbornou akustiku, o čemž se návštěvníci přesvědčí sami poslechem reprodukované hudby, která jim bude puštěna.

K obdivování je tu bohatá a jedinečná krápníková výzdoba v podobě stalagnitů, stalaktitů, krápníkových vodopádů, ale také bez dechu lze nahlédnout do nitra jeskynních propastí, kdy klenotem je Nagelova propast. Symbolem jeskyní je tzv. svícen, kdy hrudkovitá spodní část vznikala pod vodou a hladká horní část nad vodou. Součástí prohlídky je i jeskyně Kůlna, která má význam jako světově známá archeologická lokalita, kde kdysi sídlil člověk neandertálský.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 28.03.2019

Ze začátku jsme zažili trochu zklamání, že nebylo dostatek návštěvníků pro velký okruh, museli jsme se tedy spokojit jen s prohlídkou Sloupské části.

Ale jinak jeskyně nádherné. V Eliščině jeskyni to byl opravdu zážitek - když rozsvítili a k tomu pustili hudbu, jen to podtrhlo krásu tohoto prostoru a je pravda, že díky vjemům více smysly se ten zážitek vryl člověku pod kůži na hodně dlouho. Člověk vždy žasne, co se skrývá za tou zvenku obyčejnou skálou a co vše příroda dokáže vytvořit, fascinující. Užili jsme si i pohled do nitra propasti. Prohlídka se mi moc líbila.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi