Police nad Metují

Polici nad Metují se také říká brána do skalních měst. Jedná se o jedno z nejstarších měst i vesnic v Broumovském výběžku.

V centru najdete čtvercové náměstí s pěknou radnicí v barokním stylu. Za povšimnutí stojí také klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie z 13. století, kdy vstupu dominuje pěkný kamenný portál a po stranách se nachází sochy světců. Nedaleko kostela stojí klášter založený břevnovskými benediktiny, avšak bohužel neměl tolik štěstí jako ten broumovský a vypadá spíš jako ruina.

Nedaleko náměstí si lze prohlédnout zajímavou stavbu  -Starou školu (Dřevěnku) – barokní roubenou budovu s mansardovou střechou, kde v přízemí jsou naistalovány ukázky školních tříd a v patře je replika bytu z počátku 20. stol.

Avšak mnoho návštěvníků tohoto městečka míří především do jednoho ze dvou muzeí – Muzea stavebnice Merkur či Muzea papírových modelů.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do Police nad Metují

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 93551 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce