Sobotka

Městečko je neodmyslitelně spjato s Františkem Šrámkem, který se zde narodil a na jeho počest se tu v červenci koná festival.

Sobotka je nejen výchozím bodem výletů do okolí, ale i zde lze najít mnoho zachovalých dřevěných usedlostí z 18. a 19. století. K předním památkám patří Šolcův statek, ve kterém se narodil i zemřel básník Václav Šolc. Dominantou městečka je goticko-renesanční kostel sv. Maří Magdaleny.

Milovníky moderního umění zaujme i skulptura Dům pod půlměsícem z roku 1991 od Claudia Parmiggianima, která je součástí uměleckého projektu Unesculpture, kdy výsledek nelze spatřit nikdy v celku. Sobotecké dílo představuje východ a celé dílo uzavírá. Další stavby jsou v Itálii, Egyptě a Francii.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do Sobotka

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo