Soutěsky Kamenice

Překrásná příroda v okolí říčky Kamenice na vás čeká při návštěvě soutěsek. Samotné soutěsky není možné přejít suchou nohou a budete se tak plavit na lodičkách, kdy vám převozník povypráví zajímavosti dané soutěsky.

Dříve byly soutěsky těžko přístupné, představovaly jakési překážky pro zdejší obyvatele při cestě do kostela apod. Místo bylo opředeno tajemstvím. Tehdy také řeka sloužila k obživě, kdy se zde chovali pstruzi a lososi a po vodě se pomocí vorů plavilo dříví od Dolského mlýna až do Hřenska.

Soutěsky byly zpřístupněny zásluhou E. Claryho-Aldringena, který zde nechal vybudovat různé chodníčky, můstky, tunely, lávky, odpočívadla, aby si zdejší krásnou přírodu mohli vychutnat i ostatní lidé.

Cesta k soutěskám vede podél skal, sem tam projdete skalním tunelem či přejdete říčku po lávce.

Na Kamenici se nachází dvě soutěsky – Tichá a Divoká, které jsou v určitých místech obklopeny strmými skalami, proto se návštěvník musí plavit lodičkami.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce