Boubínský prales

Boubínský prales se nachází v CHKO Šumava nedaleko města Vimperk a jedná se o největší nedotčenou plochu původního lesa ve střední Evropě. Vzrostlé stromy zde mají věk i 400 až 500 let.

Do srdce Boubínského pralesa vede hned několik turistických tras. Ta nejzajímavější je určitě po modré turistické trase z Kubovy Huti, přes vrchol Boubín, který je v nadmořské výšce 1362 m a na samotném vrcholu naleznete rozhlednu, ze které je krásný výhled do okolí národního parku, možnost vidět i naši jadernou elektrárnu Temelín, či dokonce za velmi dobré viditelnosti i téměř 200 km vzdálené Alpy. 

Po zdolání vrcholu budete sestupovat k Boubínskému jezírku, které je výchozím bodem naučné stezky a při průchodu naučnou stezkou na vás čeká 9 informačních tabulí, které Vás seznámí s historií Boubínského pralesa, jezírka a místní faunou či flórou.

Pokud se po projití naučné stezky budete dále držet modré turistické trasy, můžete dorazit do nejbližší vlakové stanice - Zátoň a odtud se vydat vlakem zpět do Kubovy Huti, ve které leží nejvýše položená železniční stanice u nás.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi