Šumava

Národní park Šumava na hranicích České republiky s Německem je plný poetických zákoutí a ukrývá v sobě také tu nejdivočejší přírodu, kterou je u nás možné najít. Kopce porostlé hustými lesy přímo lákají k letní procházce či zimním běžkařským výletům, v rozsáhlých údolích si zase budete připadat jako na konci světa.

Odměnou každého výšlapu vám bude krásný výhled do okolí a služby, kterých je celý kraj plný. Den v přírodě tak můžete zakončit v pohodlném a útulném penzionu a děti se zase vyřádí v lanových centrech či aquaparcích. Šumavská příroda je krásnou ukázkou toho, jak se naše krajina měnila v průběhu dějin celé země a uchovává některé skutečně vzácné rostlinné i živočišné druhy.

káťaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do Šumava

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 93551 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce