Otavalo

Nedaleko hlavního města Ekvádoru, Quita, naleznete srdce And, které se výrazně odlišuje od rušné metropole. Pokud toužíte po úniku od městského ruchu, můžete si odpočinout v malebném městečku mezi horami, které nese jméno Otavalo. Město vás okouzlí na první pohled kombinací koloniální architektury a bohaté kultury jeho obyvatel.

Otavalo je obklopeno lesy a vysokými horami, často zasněženými, mezi kterými se nacházejí úchvatné vodopády a jeskyně. Město obývají převážně potomci místních kmenů, kteří si stále udržují ducha pravé andské kultury, plné pestrých barev. To je patrné zejména na místních krojích - po ulicích prochází ženy s lesklými vlasy a tradičními klobouky. Během procházek můžete narazit na indiánské osady ukryté v lese, což umožňuje poznat autentickou kulturu původních obyvatel.

Pro úplný zážitek se můžete ponořit do místních tržišť, která pulzují životem a nabízejí originální místní výrobky. Zde můžete najít všechno, od tradičního oděvu až po interiérové dekorace a šperky z drahých kamenů těžených v nedalekých horách. Nesmíme také zapomenout na místní kuchyni - nezklame vás, pokud dáte šanci malým rodinným restauracím, jako jsou například smažírny ryb, kde chodí místní obyvatelé. A nezapomínejme, že se nacházíme v centru exotické země, která nám nabízí možnost ochutnat sladkosti z místního ovoce, které bychom v jiných koutech světa jen těžko našli. Na každém rohu ulice narazíte na pouliční prodejce, kteří nabízejí tyto lahůdky za výhodné ceny.

Horská oblast poskytuje ideální podmínky pro dlouhé procházky mezi vysokými, strmými svahy a skrytými vodopády. Při putování po malých, zřídkakdy navštěvovaných stezkách uslyšíte hudbu místního kmene, která vás hřeje u srdce a povzbuzuje k dalším výstupům na vrcholy. Vítají vás vlídní a zvědaví domorodci, kteří se věnují zejména zemědělství a obchodu. Pokud budete mít štěstí, uvidíte na obloze kroužit kondora - symbol tohoto regionu.

PandaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Otavalo

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do Otavalo

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 99442 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce