Děkujeme!Stránku zkontrolujeme a vložíme na web co nejdříve. Mezitím můžete přídávat další místa.

Mitad del Mundo de Catequilla

Historický "střed země", o jehož existenci ví jen málo turistů. Na vrcholu strmého kopce se nachází skutečný bod 0'0'', kde byl vztyčen obelisk. Pokud chcete navštívit jedinečné a odlehlé místo v přírodě, kde pravděpodobně nepotkáte žádné turisty, určitě si zařaďte tento cíl do svého itineráře.

Najít toto místo není snadné a lehce se můžete splést – většina turistických průvodců o jeho existenci nepíše a jako hlavní rovníkovou atrakci uvádějí muzeum Mitad del Mundo. Vzhledem k tomu, že se bod nachází na vrcholu strmého kopce, není snadno dostupný.

Mitad del mundo de Catequilla je vzdálen asi 20 km od centra Quita a asi 3 km od Mitad del Mundo. Dostanete se sem taxíkem, případně je možné se přiblížit městským autobusem a na vrchol dojít pěšky. Jelikož budete stoupat do strmého kopce, doporučujeme dbát na vhodnou obuv a ochranu před sluncem.

Na vrcholu se nachází klidné, tiché a mystické archeologické naleziště a obelisk označující bod 0'0", na který můžete vystoupit. Místo okouzlí všechny milovníky turistiky, přírody a jedinečných atrakcí skrytých před davy turistů.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi