Quito

Hlavní město vysoko v Andách vtěsnané mezi vrcholky hor se táhne po zelených svazích lemovanými domy, obchody a rušnými komunikacemi. Quito se nachází na svazích nevině vyhlížející sopky Pichincha, která pravidelně vysílá k nebi oblaka popela. S nadmořskou výškou přesahující 2700 metrů se jedná o druhé nejvýše položené hlavní město na světě.

Klenotem Quita je Staré město, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a je plné koloniálních památek a architektonických skvostů. Historické budovy a pestrá domorodá kultura vás zcela pohltí při toulání se rušnými ulicemi lemovanými prodejci tropického ovoce. Krásně zrekonstruované domy, nádherné kostely a malebná náměstí pulzují životem po celé své délce.

Hlavní město Ekvádoru bylo vybudováno na troskách kdysi klíčového města říše Inků, ze kterého se dochovalo bohužel velké minimum. Ačkoliv se hlavní město nachází v severní části země, je vhodným výchozím bodem pro cesty do všech ekvádorských oblastí včetně Galapág a Amazonie.

Při návštěvě Quita je nemožné zapomenout, že se nacházíte na rovníku, který leží na severním cípu města a nabízí jedinečnou příležitost se projít podél linie, která dělí svět na dvě poloviny.

jankonasPandaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do Quita

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 99442 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce