Praktické informace na Kapverdy

Kompletní praktické informace při cestě na Kapverdy:

Jídlo a pití

Mořské plody na sto způsobů

Z místních pokrmů pravděpodobně nejvíce převažují plody moře, ještě ten den vylovené rybáři. Oblíbený je tuňák, na jídelníčku nesmějí scházet ústřice.

Tradiční pokrmy a speciality

Národním jídlem na všech ostrovech je ale cachupa. Jde o omáčku připomínající náš guláš, ovšem s mnohem pestřejším obsahem. Kromě – převážně vepřového – masa a ryb na Kapverdách najdeme kukuřici, fazole a další čerstvou zeleninu. Specialitou je i grogue, alkoholický nápoj vyráběný z cukrové třtiny.

Ppočasí a doba návštěvy

Klima na Kapverdských ostrovech je obecně suché a horké po celý rok, rovněž teplota vody pohybující se mezi 23 a 26°C. 

Kdy jet Kapverdy

Pokud nemáte konkrétní zájem surfovat či se potápět, tak nenáleží, kdy se rozhodnete jet na Kapverdské ostrovy. Obecně pro surfaře jsou nejlepší měsíce leden a únor, zatímco pro potápění se hodí klidnější měsíce od června do prosince, kdy je voda ustálená a průzračná. Pro milovníky pláží jsou nejlepší podmínky mezi srpnem a říjnem, kdy se vyhnete extrémním suchům, které dokážou být až vysilující.

Celkově v období od prosince do června je zdejší klima ovlivněno silným větrem, který je místními nazýván harmattan a jež s sebou přináší písek ze Sahary. V červenci až listopadu převládá stabilní teplé a suché počasí, které je občas přerušeno přívalovým deštěm. Citelně se ochlazuje ve vyšších polohách, průměrná výška ostrovů je zhruba 800 metrů.

lucienneCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28964 pírek.

1 pírko = 1 koruna