Přidat nové místo Salzburg
Cestovní průvodci

Honosné barokní náměstí vzniklo dle představ knížete-arcibiskupa Wolfa Dietricha von Raitenau v 16. století. Hned na první pohled vás jistě upoutá obrovská mramorová kašna Residenzbrunnen se čtyřmi koňmi, kteří chrlí vodu, a velkou sochou Tritóna.

U náměstí sídlí samotný přepychový barokní palácový komplex, který v sobě skrývá kolem dvou set pokojů, které jsou zdobené gobelíny, štuky a freskami J. M. Rottmayera. Tuto až moc okázalou podobu paláce má na svědomí již zmiňovaný arcibiskup Dietriche von Reitenau, jenž tak chtěl zřejmě manifestovat arcibiskupskou moc. Pokud překousnete jistou nabubřelost, jistě je co obdivovat. I tato rezidence je spjatá s Mozartem, který zde hrával.

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Nejnovější recenze

Recenzováno: 04.05.2019

Moc hezké náměstí s monumentální kašnou, místo pro setkání či kochání se architekturou. S náměstím sousedí další náměstíčko se sochou Mozarta, se kterým se snad každý turista musí zvěčnit.

Prohlídku rezidence a úchvatných pokojů jsme již bohužel nestihli, takže nemohu soudit, zda jsou tak nabubřelé a příliš okázalé či nikoli.

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!