Aktuální počasí a kdy jet do Vídeň

Aktuální počasí ve Vídni

Úterý, 16. dubna
5 km/h
12°
Roztrhané mraky
12° pocitově
0% pravděpodobnost deště
Svítání: 6:02 Stmívání: 19:45
Ráno
6°C
Odpoledne
8°C
Večer
8°C
V noci
7°C

Vídeň má kontinentální klima s četnými vlivy ze Středomoří. Léta jsou teplá, obvykle od června do srpna, s průměrnými teplotami kolem 25-30 °C. Tato období nabízejí delší slunečné dny a ideální podmínky pro prohlídku architektonických pokladů, muzeí a historických uliček. Zimy jsou chladné, s průměrnými teplotami kolem 0-5 °C, a mohou být pokryty sněhem, což dodává městu pohádkový vzhled.

Kdy jet do Vídně

Pro optimální návštěvu Vídně je nejlepší zvážit jaro a podzim. Během května až září můžete očekávat příjemné teploty a kvetoucí atmosféru. Jaro je také ideálním obdobím pro návštěvu parků a zahrad ve městě. V září se můžete zapojit do různých kulturních festivalů a událostí, které oživují atmosféru Vídně. Vyhněte se horkým letním dnům, které mohou být náročné na procházky, a užijte si klidnější období s méně turisty, což přispěje k příjemnému zážitku z návštěvy tohoto historického města.

Vídeň je také kouzelným místem před Vánocemi, a to kvůli svým vánočním trhům a atmosféře plné světelných dekorací a tradic. V období od listopadu do prosince město nabízí nezapomenutelné zážitky pro návštěvníky, kteří mohou prozkoumat vánoční trhy, ochutnat tradiční vánoční dobroty a užít si pohádkovou atmosféru ulic a náměstí.

Průměrné měsíční teploty a srážky ve Vídni

7 denní předpověď počasí ve Vídni

Dnes

13°C

St 17

10°C

Čt 18

11°C

Pá 19

11°C

So 20

8°C

Ne 21

6°C

Po 22

9°C

Út 23

10°C

jankonasCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

1 pírko = 1 koruna