Aktuální počasí a kdy jet do Vídeň

Aktuální počasí ve Vídni

Pátek, 08. prosince
3 km/h
-1°
Částečně oblačno
-6° pocitově
0% pravděpodobnost deště
Svítání: 7:31 Stmívání: 16:00
Ráno
-1°C
Odpoledne
1°C
Večer
1°C
V noci
0°C

Vídeň má kontinentální klima s četnými vlivy ze Středomoří. Léta jsou teplá, obvykle od června do srpna, s průměrnými teplotami kolem 25-30 °C. Tato období nabízejí delší slunečné dny a ideální podmínky pro prohlídku architektonických pokladů, muzeí a historických uliček. Zimy jsou chladné, s průměrnými teplotami kolem 0-5 °C, a mohou být pokryty sněhem, což dodává městu pohádkový vzhled.

Kdy jet do Vídně

Pro optimální návštěvu Vídně je nejlepší zvážit jaro a podzim. Během května až září můžete očekávat příjemné teploty a kvetoucí atmosféru. Jaro je také ideálním obdobím pro návštěvu parků a zahrad ve městě. V září se můžete zapojit do různých kulturních festivalů a událostí, které oživují atmosféru Vídně. Vyhněte se horkým letním dnům, které mohou být náročné na procházky, a užijte si klidnější období s méně turisty, což přispěje k příjemnému zážitku z návštěvy tohoto historického města.

Vídeň je také kouzelným místem před Vánocemi, a to kvůli svým vánočním trhům a atmosféře plné světelných dekorací a tradic. V období od listopadu do prosince město nabízí nezapomenutelné zážitky pro návštěvníky, kteří mohou prozkoumat vánoční trhy, ochutnat tradiční vánoční dobroty a užít si pohádkovou atmosféru ulic a náměstí.

Průměrné měsíční teploty a srážky ve Vídni

7 denní předpověď počasí ve Vídni

Dnes

1°C

So 9

1°C

Ne 10

7°C

Po 11

8°C

Út 12

9°C

St 13

7°C

Čt 14

3°C

Pá 15

2°C

jankonasCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 98254 pírek.

1 pírko = 1 koruna