Přidat nové místo Spišské podhradí
Cestovní průvodci

Dříve samostatná církevní obec nacházející se na východním Slovensku dnes již tvoří součást Spišského Podhradí. Občas se jí také říká „slovenský Vatikán“. Stejně jako Spišský hrad se nachází na seznamu UNESCO. V polovině 13. století zde sídlila spišská kapitula v čele s proboštem a od roku 1776 se zde nachází sídlo spišského biskupství.

Na první pohled upoutá románská katedrála sv. Martina z 13. století, která ve svých interiérech skrývá několik cenností – gotické oltáře, sochy, náhrobní desky či zvony. Fresky nacházející se na kostele zobrazují korunovaci uherského krále Karla Roberta.

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Nejnovější recenze

Recenzováno: 02.05.2017

Navštívila jsem dvakrát s odstupem dvaceti let (1996 a 2017). Poprvé jsem z kapituly byla nadšená, podruhé velmi zklamaná. Za 20 let jen vše více zašlo, vše bylo více ošuntělé, nic opraveného, kostel s velmi omezenou otevírací dobou a přístupný jen s průvodcem. (Před dvaceti lety byl otevřený a veřejnosti volně přístuný.) Nikde žádní lidé, kapličky na louce před kapitulou, tzv. Spišský Jeruzalém, jedna zuboženější než druhá, byly prázdné bez obrazů a soch, jen otlučený prázdný prostor.

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!