Wat Arun

Jedním z nejvíc rozpoznatelných památek v Bangkoku je Wat Arun, známý též jako chrám úsvitu, který se nachází na západním břehu řeky Chao Phraya ve starém hlavním městě Thonburi. Chrám je pojmenován podle Aruna, boha svítání.

Vzhledem k architektuře, své poloze a jemné řemeslné práci není překvapením, že Wat Arun je považován za jeden z nejkrásnějších chrámů v Thajsku. Design je velmi odlišný od ostatních chrámů, které můžete navštívit v Bangkoku. Chrám se skládá z pěti věží, kdy prostřední nejvyšší věž vyčnívá svou krásou a výškou 79 metrů nad obzorem. Věže jsou pokryté keramickými dlaždicemi a barevným porcelánem vytvářející složité vzory. Mnohé z nich jsou vyrobeny tak, aby vypadaly jako kusy listů.

Chrám zaujímá své místo již stovky let, za kterých došlo k různým přestavbám. Všimnout si můžete při návštěvě dvou mýtických obrů, kteří střeží vchod do hlavní kaple chrámu. Kdysi se v chrámu nacházel i ležící Buddha, kterého nyní můžete spatřit ve Wat Pho.

Navzdory jménu, nejkrásnější výhled na Wat Arun je z východní strany řeky při západu slunce, kdy věže vytváří působivou siluetu proti panoramatu, zvláště při osvícení chrámu v noci.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi