Thajsko

Nádherná země, kterou rok od roku navštěvuje stále více turistů, se rozkládá na dvou polostrovech – Malajském a Zadní Indie. Severní část je spíše hornatá ale jeho centrální nížinná část je úrodná, protkaná mnoha vodními toky a navíc tu najdeme i hlavní město Thajska, kterým je rušný Bangkok.

Právě Bangkok tvoří pomyslnou bránu pro všechny návštěvníky, většina z nich přiletí na místní mezinárodní letiště a jen málokdo si nechá ujít příležitost, strávit tu alespoň pár dní. Ti, kdo v cestě pokračují dál, míří povětšinou na některý z thajských ostrovů. Pro všechny, kdo chtějí prožít ničím nerušenou dovolenou plnou klidu, je to jasná volba. Mezi nejnavštěvovanější místa patří ostrovy Koh Samui, Phuket, Koh Chang, Koh Phangan nebo ráj potápěčů Koh Tao.

Mimo období dešťů, které trvá zhruba od června do října, tu vládnou tropické teploty. Ty jsou v měsících jako leden či únor obzvlášť pro nás, co jsme zvyklí na zimu, velmi příjemné. Není proto divu, že stále více Čechů podléhá kouzlu Thajska.

Není to samozřejmě jen počasím, pláže s jemným pískem, azurová hladina moře i nádherná příroda, která se občas může zdát až příliš idylická, na tom má také podíl. Velmi oblíbenou oblastí je v tomto směru Krabi, údajně jedno z nejhezčích míst na světě. Dalším lákadlem je vyhlášená thajská kuchyně. Jejím základem je zelenina a rýže, doplněné většinou některým z druhů masa. Je pravda, že pokrmy bývají poněkud pálivější, než jsme zvyklí, přesto bezpochyby doporučujeme ochutnat.

zobrazit více
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna