Thajsko

Nádherná země, kterou rok od roku navštěvuje stále více turistů, se rozkládá na dvou polostrovech – Malajském a Zadní Indie. Severní část je spíše hornatá ale jeho centrální nížinná část je úrodná, protkaná mnoha vodními toky a navíc tu najdeme i hlavní město Thajska, kterým je rušný Bangkok.

Právě Bangkok tvoří pomyslnou bránu pro všechny návštěvníky, většina z nich přiletí na místní mezinárodní letiště a jen málokdo si nechá ujít příležitost, strávit tu alespoň pár dní. Ti, kdo v cestě pokračují dál, míří povětšinou na některý z thajských ostrovů. Pro všechny, kdo chtějí prožít ničím nerušenou dovolenou plnou klidu, je to jasná volba. Mezi nejnavštěvovanější místa patří ostrovy Koh Samui, Phuket, Koh Chang, Koh Phangan nebo ráj potápěčů Koh Tao.

Není to samozřejmě jen počasím, že stále více Čechů podléhá kouzlu Thajska. Pláže s jemným pískem, azurová hladina moře i nádherná příroda, která se občas může zdát až příliš idylická, na tom má také podíl. Velmi oblíbenou oblastí je v tomto směru Krabi, údajně jedno z nejhezčích míst na světě. Dalším lákadlem je vyhlášená thajská kuchyně. Jejím základem je zelenina a rýže, doplněné většinou některým z druhů masa. Je pravda, že pokrmy bývají poněkud pálivější, než jsme zvyklí, přesto bezpochyby doporučujeme ochutnat.

jankonasTravelPortal.czCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce