Wat Pho

Jižně od Grand Palace se nachází nejstarší a největší chrámový komplex v Bangkoku, Wat Pho. Chrám byl postavený králem Rama l a pyšní se několika superlativy: největší ležící Buddha ve města, největší sbírka obrazů Buddhy v Thajsku a nejstarší centrum pro veřejné vzdělávání.

Dnes je Wat Pho známý především právě kvůli chrámu ležícího Buddhy, kde najdete sochu 45 m dlouhou a 15 m vysokou, která působí jako by byla vtěsnaná do chrámu. Celá socha je pokryta zlatými listy a vypadá úžasně, když se k ní přiblížíte. Chodidla jsou vykládaná drahými kameny se 108 významnými symboly a akcemi, které vedly Buddhu na cestě k dokonalosti. Všimnout si můžete dlouhých ušních lalůčků, které znamenají ušlechtilé narození, a ruce ve tvaru lotosu, které symbolizují čistotu a krásu.

Wat Pho bylo považované za místo léčby a bylo slavné pro své léčitelské schopnosti. Aktuálně chrám slouží jako národní ústředí pro výuku a uchování tradiční thajské medicíny, včetně thajské masáže.

Při vstupu do chrámu si musíte sundat boty a mít vhodné oblečení; to znamená zakrytá ramena a nohy nad kolena. Pokud chcete trochu štěstí, můžete si zakoupit mince a vhazovat je do 108 misek, které se nacházejí podél stěny. Mince vytvářejí hezký zvuk a zároveň slouží k pomoci mnichům k renovaci a ochraně Wat Pho.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi